Sisustuselemendid, mille pealt ei tasu kokku hoida

2nd_article_-_ehitusinfo.ee_-_Sisustuselemendid.jpg
Kodu möbleerimine ja vajalikuga sisustamine on kulukas tegevus. Samas on see ettevõtmine, mida teeme iseenda ja oma pere jaoks, kellele soovime ju alati parimat.

Parim ei ole rahaliselt küll absoluutselt alati kõige kallim, kuid paraku kipub see siiski enamikel juhtudel nii olema.

Kui rahakott just puuga seljas ei ole, siis tuleb teha valikuid: mingid asjad tuleb soetada odavamad, et jääks selle võrra rohkem raha nende esemete tarbeks, mille pealt kindlasti kokku hoida ei tasu.

Kui ees seisab elamise sisustamine, siis võiks olla kuklas teadmine, et mis on need elemendid, mille osas saab teha rahaliselt mööndusi ja mille osas mitte. See teadmine on ostuplaanide ja sisustuse kavandamisel oluliseks abiks.

Pehme mööbel

Odavamast hinnaklassist diivanid ja tugitoolid kipuvad kiiremini lagunema. See tõdemus ei kehti küll kõikide soodsa hinnaga sohvade ja tugitoolide osas, ent praktika näitab, et ennem lähevad läbi madalama hinnatasemega tooted kui kallimad ja kvaliteetsemad.

Keskmise ja kallima hinnaga pehme mööbli puhul on kasutatud vastupidavamaid materjale, need on vormilt ergonoomilised, ja ka mööblieseme konstruktsioon on töökindel.

Kuna diivanit ega tugitoole ei vaheta me iga paari aasta tagant välja, siis tasub nendesse kohe alguses pisut rohkem investeerida selmet elutoa sisustus mõne aja pärast uuesti soetada.

Köögimööbel ja -tehnika

Igapäevaselt mitmeid ja mitmeid kordi ekspluateeritav köögimööbel ühes tehnikaga peab olema heal tasemel. Eriti oluline on vastupidavus just integreeritava tehnika mööbli puhul, sest kui mõni kodumasin peaks läbi minema, ei ole seda lihtne välja vahetada. Asenduseks tuleb leida täpselt samade mõõtudega tehnikaseade.
Mööbli puhul tuleb silmas pidada kolme aspekti: köögikappide ja töötasapinna materjal, kinnituskohad ning kasutajamugavus (vaikselt sulguvad sahtlid, siinid, erinevad lisavõimalused nagu karussellid, boksid, valgustus, avamis- ja sulgemissüsteem jms).
Mida rohkem tehnilisi võimalusi, paremad materjalid ja disain ning mugavus, seda kallim köögimööbel on.

Liikuvad sisustuselemendid

Et kõik mis liigub, see ka kulub, ei tohiks liigutatavate sisustuselementide pealt kokku hoida.

Liikuvad osad või mehhanismid peavad olema kvaliteetsed, sest kui need peaksid katki minema, võib ese olla jäädavalt rikutud.

Üks selliseid sisustuselemente on näiteks ruloo. Võib juhtuda, et rullkardinat tõmmatakse päevas mitmeid kordi üles-alla või siis proovib mudilane rulood jõuga sikutada. Aknakate peab säärasele katsumustele vastu pidama ja peab ka vastu pidama UV-kiirgusele, mis seda väljastpoolt pleegitab.

Kuna paljud rulood on aknaraami- või põskede külge kinnitatavad ei tahaks ju, et ruloo läbi läheb ja otsida midagi asemele. Seda enam, et uus ruloo ei pruugi eelkäija kinnituskohtadesse üldse sobidagi.
Seega maksab kohe investeerida korralikku tootesse. Hea valiku ruloosid leiab siit.

Statsionaarsed valgustid

Lae- ja seinalambid ning ka süvistatavad valgustid on paiksed sisustuselemendid, mida on võrdlemisi keeruline välja vahetada.

Lae- ja seinalambid on ka olulised kujundusdetailid, mille visuaalsel väljanägemisel on interjööris oluline roll. Kui tubades on dimmerdatavate LED-pirnidega lambid, siis eeldab see spetsiaalseid lüliteid ja ühendusjuhtmeid. Need on asjaolud, millele tuleb mõelda juba kodu elektriprojekti koostamise ajal.

Reguleerimisvõimalusega valgustid on hinnaklassilt kallimad, ent kokkuvõttes võidab siiski tarbija - dimmerdatavad LED-lambid aitavad pikas perspektiivis elektrienergiat kokku hoida, need on kauakestvad ning võimalus valgusnivood reguleerida annab elukvaliteedile nii palju juurde.

Valgustid, eriti just statsionaarsed seina või lakke kinnitatud lambid, ei ole seega kindlasti asjad, mille ostmisel sente lugeda. Kodu remontimisel ja sisustamisel on teile abiks Kaup24.ee veebikaubamaja.