Magamistoa sisustusnipid, mis loovad und soodustava meeleolu

3rd_article_-_ehitusinfo.ee_-_magama.jpg

Me ei pruugi endale teadvustada, et magamistoa kujundusel on unele väga suur mõju. Visuaalne osa ei tundu nii tähtis, kui see, et toas oleks piisavalt hämar ja vaikne ning mugav voodi.

Kuna magamistoa sisustamine on meie endi kätes, saame me ruumi kujundamisel parema kvaliteediga une heaks üsna palju ära teha.

Kes ei tahaks ärgata puhanu ja reipana, täis tegutsemistahet ja energiat. Kui üks võimalusi und soodustava meeleolu loomiseks on tekitada magamistuppa sobiv atmosfäär, miks siis mitte seda ära kasutada.

Too loodus tuppa

Mitte miski ei mõju rahustavamalt ega hubasemalt kui naturaalne puit. Puitpaneelide või laudisega kaetud sein loob sooja ja õdusa miljöö.

Teine võimalus loodusega suhestumiseks on kasutada magamistoas looduspildiga fototapeeti. Vaade rohelisele metsale, kuldsed langevad lehed pargis, helesinine laguun ühes kuldse liivarannaga, õitemeres lilleaas, võimsad lumised mäetipud - kõik need mõjuvad inspireerivalt, ent samas ka teraapiliselt.

Kui vahetult enne uinumist meeldivat ja ennastunustavat looduspliti silmitseda, toob see hea une ja ilusad unenäod.
Ja loomulikult võiks magamistoas olla ka mõni elus taim.

Voodis olgu palju patju

Mugav madrats ja nahasõbralik voodipesu on magusa une võlurid.
Lisaks tekile ja padjale võiks voodis olla veel ports udupehmeid patju. Põhjus on lihtne: patjadest saab enda ümber ehitada mõnusa pesa.
Patjade vahel lesides on päevasel ajal hea raamatut lugeda või muusikat kuulata, öisel ajal pakuvad pehmendused tuge väsinud ihuliikmetele.

On inimesi, kes vajavad külili asendis selja taha toestust, mõni magab padi jalge vahel, et selgroogu sirges asendis hoida, kolmas tõstab ööseks labajalad padjale, et vähendada päevasest koormusest tingitud vaevusi.

Kõigele lisaks mõjub padjakuhilaga voodi alati kutsuvalt ja uinutavalt.

Korras tuba soosib magama jäämist

Nii nagu segamini kirjutuslaua taga on raske keskenduda ja tööd teha, on ka sassis magamistoas uinumine märksa keerulisem, kui ruumis, kus ei ole midagi ripakil ega riiva silma.

Seetõttu ei ole rõivaste hoiustamiseks avatud riiulid ega usteta garderoobinišš kõige etem lahendus. Kodus ei suuda me ealeski hoida oma riideid nii korrektselt rippumas või kokku volditult virnas nagu kaupluses.

Üks või kaks mahukat kummutit lisaks riidekapile või garderoobile on magamistoas igati tänuväärsed mööbliesemed, sest peale aluspesu, T-särkide, sokkide-sukkade ja muu taolise paigutamise võimalusele, saab kummuti peale panna fotod, lilled ja lambi.

Lai valik erinevaid kappe ja kummuteid ootab sind siin.

Õiged aknakatted

Kardinatel ja ruloodel on und soodustava meeleolu loomisele väga otsene mõju. Valges toas ei ole lihtne uinuda, aknakate on heaks abiliseks takistamaks päevavalgusel või tänavavalgustusel tuppa jõudmast.

Ette või alla tõmmatud kardin või ruloo tekitab toa ja õue vahel ka psühholoogilise barjääri andes märku, et nüüd on tuttu minekuks õige aeg.

Mida suuremad aknad, seda olulisem on kardina või ruloo roll ja nende materjal. Pimendavad aknakatted on väga konkreetsed ja takistavad tõhusalt valguse läbipääsu. Kui need tunduvad liiast, siis on targem kasutada kihilist lahendust: õhuke tüllkardin ja paksemast kangast külgkardinad või siis õhukest päevakardinat paaris rulooga. Kihilise lahenduse korral pääseb mingi osa valgusest ikkagi läbi ja tuba ei ole päris kottpime, samas, kui on soovi, saab ka mõlemad täies mahus ette tõmmata ja toa täiesti pimedaks teha.

Mõnusa ja hubase magamistoa, aga ka ülejäänud elamise sisustamiseks leiab kõik vajaliku Kaup24.ee veebipoest.