Uued trendid ruumide valgustamisel

ehitusinfo.ee_-_ruumi_valgustus_-_2nd_article.jpg

Tänapäeval on valgusti midagi enamat, kui lihtsalt valgusallikas - see on tähtis kujunduselement ja meeleolu looja. Tänu valgusallikatele saab ruumi atmosfääri väga lihtsalt, vaid hetkega, muuta.
Selleks tuleb eri tüüpi valgustid ruumi loovalt ja targalt paigutada.
Kuigi maja või korteri valguslahendus võiks stiili mõttes olla sarnase läbiva käekirjaga, ei tähenda see seda, et kõigis ruumides peaks olema täpselt ühesugused lambid. Näiteks lühter, mis sobib ideaalselt söögituppa, ei toimi tõenäoliselt samavõrd hästi lastetoas.
Nagu muudes disaini valdkondades, on ka valgustite maailmas omad trendid, millel tasub silma peal hoida.

LED-lampidest ei saa üle ega ümber

LED-valgustite võidukäik on jätkuv ja vääramatu trend.
Üheks populaarsuse põhjuseks on kindlasti see, et mõne aasta eest vaid jõukamatele tarbijatele kättesaadavad olnud LED-valgusallikad on tänaseks kõigile taskukohased.
Tehnoloogiline arendustöö on viinud selleni, et LED-tuled pole enam ammu saadaval ainult külmas ja kliinilises valgusspektris.
Täna valgustavad LED-lambid paljudes erinevates värvides ja toonides, mis teeb nende interjööri sobitamise eriti mugavaks.
Lisaks on LED-valgustite korpused kordades väiksemad ja paindlikumad, mis lubab luua sellist disaini, mida tavalise hõõgniidiga lampe kasutades poleks ette kujutada osanudki.
Hea sortimendi erinevaid LED-lampe leiab Kaup24.ee e-poest.

Puidust valgustid on popid

Naturaalne puit ja vineer on materjalid, mis murravad laevalgustite tootevalikusse mühinal sisse.
Naturaalsest puidust uhked lühtrid, milles kristalli asemel loovad suursugusust nöörile lükitud puidust kuulid, sobivad suurepäraselt söögilaua kohale ning miks mitte ka romantilises võtmes magamistuppa.
Puidust lühter peegeldab pererahva loodussõbralikku maailmavaadet ja näitab, et lühter ei pea olema ainult klassikaline metalli ja klaasi pärusmaa.
Vineerist valgustid on juba mitmed aastad olnud kasvav trend ja seda põhjusega - vineer on materjalina väga mänguline ja dekoratiivne.
Eriti imposantselt mõjuvad õhukesest spoonist tehtud valgustid, kus tuli kumab puidust läbi muutes valgusti eriti soojaks ning tuues esile puidu sisemise mustri.

Retro on läinud hinda

1950- ja 1960ndate modernistlikud valgustid teevad jõuliselt comeback’i. Küll veidi moodsamas võtmes ja uute materjalidega, aga siiski äratuntavate vormidega.
Üleüldse on retro ja vintage look vägagi au sees.
Kui te pole see õnnelik, kellel on võimalus lakke riputada või diivani kõrvale seisma panna originaalne, vanavanemate pärandatud 1960ndate vaimus valgusti, siis mitmekülgse valiku seina-, põranda- ja laevalgusteid leiab siit.
Soovitav on vaadata just nimelt põranda- ja laualampide selektsiooni, kus on ka mitmeid möödunud kümnendite stiilis mudeleid.

Tööstuslik stiil on endiselt nõutud

Jätkuvalt on nõutud kaup ka industriaalse disainiga valgustid, mida kasutatakse heal meelel nii elu-kui tööruumides.
Eriti hästi sobivad sellised veidi robustsemad ja jõulisemad valgustid loft tüüpi ruumidesse.
Industriaalsete valgustite tuules kasutatakse järjest rohkem ka Edisoni lambipirni tänapäevaseid versioone, mille valgus koduse atmosfääri eriliselt soojaks ja hubaseks muudab.
Selmet kasutada ainult üht Edisoni pirni võiks mõjusama efekti saamiseks tarvitada neid korraga suuremal hulgal.
Neist maagilistest hõõguvatest ja väga dekoratiivsetest keradest saab luua näiteks ühe suure valguspilve.

Moes on suured mõõtmed

Vaadates laiema pilguga kogu valgustite turgu, jääb silma, et üldine suund on selgemate ja lihtsamate joonte suunas ning vähem kasutatakse kulda ja karda.
Valgustite üldmulje on pigem põhjamaiselt askeetlik kui lõunamaiselt külluslik.
Laevalgustid kompenseerivad visuaalse dekoratiivse vähenemist proportsioonidega: lambid on mõõtudelt suuremad, vahel isegi taotluslikult üle elu suuruses.
Sõna “suur” võrdub sõnaga “suursugune”. Liialdatult suured garnituurid loovad toas wow-efekti ja muutuvad kogu ruumi disainis keskseteks esemeteks.
Ruumi valgustamisel toetutakse ka mitmele erinevale valgusallikale. Näiteks peale söögilaua kohal rippuva lühtri lisatakse karniisivalgusti ja puhvetkapile laualamp või paar.
See annab võimalusi luua valgusega vajadustele ja tujule vastava atmosfääri.