KUIDAS VALIDA MÖÖBLIT RÕDULE?


Rõdu kasutatakse sageli suuskade, jalgrataste, hoidiste ja muude asjade hoiukohana. Nendele lisaruutmeetritele võib aga kujundada ka hubase puhkeala, kus nautida tassi kohvi ja avanevat vaadet, süüa hommiku- või lõunaeinet, üllatada kallimat romantilise õhtusöögiga, arutada uudiseid ja plaane või lihtsalt lõõgastuda ja veeta aega vabas õhus ilma korterist lahkumata. Käesolevas artiklis uurime lähemalt, millele peaks tähelepanu pöörama rõdumööbli valimisel.

Kompaktsus
Rõdule ei ole mõtet panna palju mööblit, et kitsast ruumi mitte liialt ummistada. Kaks seljatoega tooli ja väike laud sobivad suurepäraselt. Eriti mugav lahendus on kokkuklapitavad lauad ja toolid, mida saab vajaduse korral alati lihtsasti kokku panna ja mis seega võtavad vähe ruumi.

Üks ideaalne komplekt rõdu, siseruumi või terrassi sisustamiseks on näiteks kompaktsete mõõtmetega ja praktiline Patio Onyx . Komplektis on laud ja kaks tooli, mis on valmistatud metallist ja kaetud hõbehalli pulbervärviga, et vältida roostetamist. Laua mõõdud on 64 x 60 x 72,5 cm, toolide mõõdud 49 x 64,5 x 90 cm.

Niiskuskindlus
Rõdule mööbli valimisel on oluline silmas pidada seda, kas rõdu on klaasitud või mitte. Vihma- või lumerohke ilm, tuul ja temperatuurikõikumised võivad mööbli välimust rikkuda. Kuid isegi klaasitud rõdul on õhu niiskusesisaldus võrreldes korteriga suurem. Rõdule või terrassile sobivad seetõttu hästi metallist, plastist või muust niiskuskindlast materjalist valmistatud ja temperatuurikõikumistele vastupidavad mööbliesemed.

Kergus
Esineb mitut tüüpi rõdusid. Rõdu võib olla rippkonstruktsioon, mis ulatub hoone fassaadi tasandilt välja. Sel juhul peab valima võimalikult kerge mööbli. Kergeid mööbliesemeid on ruumi märgpuhastamisel ka mugavam liigutada.

Funktsionaalsus
Rõdul on väga mugav hoida ka kõiksugu asju – alates hetkeks ebavajalikest asjadest kuni tööriistadeni. Kui laud ja toolid on valitud, on seega aeg muretseda seina- või põrandakapp. Kuna rõdud on tavaliselt kitsad, peaks kappi valides arvestama, et see võtaks vähe ruumi. Kindlasti tuleb tähelepanu pöörata kapi uksetüübile. Väljapoole avanevate ustega kapid ei sobi väikestele rõdudele. Mõistlikum on valida liuguksega mudel. Samal ajal ei tohiks kapi sügavus olla väga suur, vastasel juhul võtab see palju ruumi ära.
Möbleeritud rõduga on igati mõnus koht korteris. Selle sisustades võite selle muuta lastenurgaks, kabinetiks, verandaks või mõnusaks puhkealaks. Tõeliselt funktsionaalse, harmoonilise ja hubase ruumi saavutamisele aitavad kaasa ruumi korraldamise lihtsad reeglid, samuti hoolikalt valitud rõdumööbel. Kuna rõdud on tavaliselt väikesed, on kõige mõistlikum valida kokkupandavad mööbliesemed, mis võtavad vähe ruumi. Teiseks tuleb arvestada, et osa rõdusid on klaasimata ning vihm ja tuul võivad seal olevat mööblit kahjustada. Rõdu sisustamiseks on palju lahendusi – näpunäiteid leiate lisaks ka BigBanki blogist.

Silmas tuleb pidada sedagi, et rippkonstruktsiooniga rõdule ei sobi rasked ja koormavad toolid ja lauad.