Riiulid

Kaup24.ee

raamaturiiulid-koju.jpg
Mis toonides osta koju raamaturiiulid
Kuigi on võimalik osta raamaturiiuleid, mis on nii väikesed ja silmapaistmatud, et kipuvad naljaga pooleks öeldes ruumi lausa ära kaduma, siis enamjaolt on raamaturiiul pigem suurem mööbliese, millel on igas toas oma kindel koht.

Seega suure riiuli abil on võimalik mõjutada ka toa üldilmet, täpselt nagu sektsioonkapi abilgi. Seda aitavad saavutada riiuli disain, materjal millest see tehtud ning muidugi ka valitud värvi ja tooni sobivus toas teiste eesootavate toonidega.

Raamaturiiul kui tagasihoidlik hiiglane
Tihti on inimeste sooviks, et raamaturiiul oleks oma suurusest hoolimata pigem tagasihoidlik disainielement. Selle saavutamiseks on omad nipid.

Näiteks värvitud seintega toas võiks raamaturiiul olla tooni võrra tumedam, kui sein. See aitab jätta mulje, et raamaturiiul pole mitte juurde ostetud, vaid on seina sisse ehitatud.

Šnitti võib võtta ka muult mööblilt. Muidugi ei pea kõik täpselt samasugune olema, ent kui raamaturiiul kordab näiteks laua või diivani värvi, siis loob see vaataja silmis harmoonilise ja ühtlase komplekti. Kui toas on olemas juba ühte tooni söögilaud ja sektsioonkapp, siis kindlasti leiab ka riiuli e-poest samas toonis, et üldmulje toas hoida teatud toonide raames.

Raamatuid kandev riiul võib olla ka olulises rollis terve kodu ühendamises. Seda visuaalselt. Kui koridoris seistes on näha elutoas olevat raamaturiiulit, mis on sama värvi nagu koridoris olev jalatsikapp, siis on üks tugev ühenduslüli juba loodud.

Midagi julgetele sisustajatele
Levinud on aga ka variant, et niigi silmatorkavat mööblitükki veelgi rohkem rõhutada ja see värvide abil ka enda kasuks tööle panna.
Üheks variandiks oleks näiteks raamaturiiuli tagaseina erksat tooni värvimine. Niisugune valik lisab särtsu ning kuna raamatud varjavad osaliselt värvitud tagaseina, ei ole vaja muretseda, et see liiast oleks.

Muidugi ei saa siis raamatuid liiga tihedalt riiulisse laduda, sest sellisel juhul ei tule huvitav värvitöö esile.

Tumedad värvid jätavad reeglina toast ametlikuma ning rangema mulje. Seetõttu tuleb riiuli värv valida vastavalt sellele, millist atmosfääri sa tahad oma enda koju luua. Tume raamaturiiul on klassikaline valik, kuid samas aegunud kujundusega ja päranduseks saadud raamaturiiulid ei pruugi koju sobida. Õnneks saab tumedate riiulite tooni mahendada. Selleks on tarvis lisada riiulile värvilisi ja heledaid aksessuaare.

Muidugi võib ka toone omavahel kombineerida, kuid siin tuleb olla ettevaatlik, et kombineerimine liiale ei läheks. Soovides erinevaid puidutoone omavahel segada, siis tasub jääda kahe või äärmisel juhul kolme eri tooni juurde. Rohkemate toonidega tekib oht, et stiilse tulemuse asemel saab lõpplahendus pigem kaootiline.

Alternatiivsed võimalused hea tulemuse saavutamiseks
Terves toas läbivalt suure hulga erinevate puidutoonide kasutamine jätab korratu mulje. Ent kui eri toonides raamaturiiul on tõeline unistus, siis on väike nipp, mis tasub meelde jätta: kasutada sarnast mustrit ja puitriiulite juures arvestada puidusüüga.
Kui süümuster on ühesugune, on ka eri toonidel üks ühine pidepunkt, millele silm saab kinnituda.

Alati pole küll võimalik valida ideaalset tooni, kuid ka siin on alternatiive. Klaasikaline hele raamaturiiul sobib ka hipilikku koju, kui panna selle riiulitele värvikirevaid kunstiteoseid või meeleolukaid fotosid.

Tumedast puidust riiul mõjub mitme tooni võrra helgemana, kui osta paar heledat riidest korvikest ning need riiulitele asetada. Lisaks panipaigale aitavad need üldmuljet heledamaks muuta.

Heledates või valgetes toonides sisustatud ruumidesse on alati ka aegumatu võimalus valida modernsed metallist või klaasist raamaturiiulid.

Kaup24.ee e-poest leiad lisaks riiulitele ka muu vajaliku mööbli elutuppa.