5 näpunäidet mööbli valimiseks esimesse enda korterisse

kaup24.ee e-pood

Funktsionaalus eelkõige

moobel-koju.jpeg

Väiksemas korteris peab eluruum täitma mitut funktsiooni, mistõttu selle sisustamiseks sobivad eelkõige mitmeotstarbelised mööbliesemed.

Väikestes kodudes on hinnas diivanilaud, mille saab soovi korral avada suuremaks lauaks. Suure pesukastiga diivanvoodi, mille all saab hoiustada voodipesu, hooajariideid ja muud tarvilikku. Samuti on praktiline mööbliese võimalikult kõrge riidekapp, mis kasutab hästi ära ruumi kõrguse.

Mõõda kõik üle enne ostu

Oluline on kõik ruumid ning sinna planeeritav mööbel enne ostu põhjalikult üle mõõta. Me kõik teame ütlust "seitse korda mõõda, ükskord lõika".

Sama põhimõte kehtib ka mööbli valikul. Nutikas on esialgu põrandale maha märkida kohad, kuhu plaanid ostetava mööbli paigutada. Nii tekib ettekujutus tulevasest ruumilahendusest ning ka sellest, kas korterisse jääb ikka piisavalt käimisruumi.

Ära unusta kitsaid koridore või ukseavasid - ka sealt peab mööbel läbi mahtuma! Tihti tekib see probleem tugitoolide või mitteavanevate diivanite korterisse toomisega.

Vähem on parem

Sama reegel kehtib ka mööbliesemete ja sisustusaksessuaaride kohta.

Kui pelgad, et tuba jääb liiga tühi, aitavad tühja kohta täita toataimed. Kodus võivad küll olla kaunistused ja aksessuaarid, kuid funktsionaalsus peaks olema siiski olulisem, kui asjade kogus.

Arvesta värvivalikuga

Ruumi värvuslahendusel on täita ka emotsionaalne osa, sest eri värvused mõjuvad inimestele erinevalt: ühed rahustavad, teised erutavad või väsitavad.

Mööbli toonide valikul arvesta ennekõike enda maitsega - mis mõjub sulle rahustavalt ja hubaselt?

Võib juhtuda, et lausa armud sinist värvi kividega dekoreeritud lauda, mille ümber on neoonkollased toolid. Kuid kui selline lahendus surub su nurka, pannes sind ebamugavalt end tundma, siis ei oleks see sobiv valik keskkonda, kus veedad enamiku enda ajast.

Muidugi ei tohiks ära unustada, et mööbliesemed peavad ka omavahel sobima, luues harmoonilise terviku.

Enamasti on paljudele sobiv variant viimistleda korteri seinad ja põrandad heledaks, ning mööbel valida ühes värvigammas, kas läbiva sinise, rohelise või pruuni tooniga.

Ülejäänud vaba ruumi saab täita toataimedega, või meelispiltide, palaktitega seinal.

Mugavus ennekõike

Kodus peab olema võimalik lõõgastuda ja puhata.

Ilus disainmööbel sobib küll ajakirjadesse, kuid kui sina end modernse või antiikse mööbli keskel hästi ei tunne, siis jäägugi need vaid piltidel vaatamiseks.

Proovi olla loov ja mõelda väljapoole traditisioonilisi piire. Ka eeltoodud soovitus viimistleda seinad heledates toonides ning valida mööbel võimalusel läbivalt ühes toonis, ei pruugi Sinu maitse olla. Leia oma stiil, mis sobib just sinu eluga!

Kokkuvõttes lähtu eelkõige enda vajadustest ja soovidest, mitte kirendavast valikust mööblipoes või parasjagu valitsevatest sisekujundusstiilidest.

Mõtle kõik oma vajadused läbi ning lähene sisustamisele ja mööbli valikule loovalt. Mõtle, mõõda ja planeeri! Ning oledki sisustamas endale parimat võimalikku kodu.

Artikli avaldas kaup24.ee
Kasutatud foto pexels.com