Eesti Rahvusraamatukogu alustas hoone rekonstrueerimistöödega


Pressiteade 28.03.2012

Rahvusraamatukogus algasid hoone fassaadi ja tehniliste süsteemide rekonstrueerimistööd, mille tõttu suletakse raamatukogu lugejatele 11. juunist kuni 26. augustini.

Riigi Kinnisvara Aktsiaselts RKAS kuulutas eelnevalt välja riigihanked kahele projektile. Esimene hange hõlmab Rahvusraamatukogu hoidlate ja lugemissaalide ventilatsiooni- ja kliimasüsteemi renoveerimist. Teine hange sisaldab Rahvusraamatukogu hoone akende ja uste väljavahetamist, D- korpuse fassaadi soojustamist, katuste remonti ja lugemissaalide uut valgustust.

Mõlemad töövõtuhanked võitis AS Merko Ehitus. Tööde maksumuseks kujunes vastavalt 1 940 549 eurot ja 1 732 006 eurot (sisse arvestatud ka projekteerimine, omanikujärelvalve ja käibemaks). Leping ehitajaga on sõlmitud. Energiasäästuga seotud tööd rahastatakse CO2 saastekvoodi müügist saadud rahaga. Ehitustööd Rahvusraamatukogus on planeeritud ajavahemikule 26.märts kuni 15.oktoober.

Tööde tulemusel muutub 1993. aastal valminud raamatukoguhoone tunduvalt energiasäästlikumaks, mis võimaldab edaspidist kulude kokkuhoidu. Paranevad lugemissaalide kliima, valgustus ja teavikute hoiutingimused.

Pärast raamatukogu sulgemist lugejale 11. juunil alustatakse ettevalmistust remondiks - pakitakse, kaetakse ja kolitakse fonde. Ajal, mil raamatukogu on suletud, sisestatakse lisaks tavatööle ka suuremas mahus kaartkataloogi andmeid e-kataloogi. Juulis on raamatukogu töötajad kollektiivpuhkusel.

Ehkki raamatukogu on suveperioodil füüsiliselt suletud, saavad lugejad kasutada e-raamatukogu, kuhu võib registreeruda ID-kaardiga või mobiil-IDga. E-raamatukogus on sisseloginud lugejal võimalus luua isiklik info- ja uurimiskeskkond, kasutada litsentsiandmebaase, salvestada otsitulemusi ja küsida raamatukoguhoidjalt nõu. Suur osa raamatukogu e-ressurssidest koondub otsinguportaali, kus on üle 200 andmekogu, lugeda saab üle 40 000 e-ajakirja ning u 10 000 e-raamatut.