Tamme staadionile tuleb lastele uus mängu- ja sportimisväljak


Pressiteade 27.03.2012

Tamme staadionil alustatakse aprillis ministaadioni ja mänguväljaku rajamist, kus jagub tegevust erinevas vanuses lastele.

Tänasel istungil tunnistas Tartu linnavalitsus Tamme staadioni mänguväljaku ehitamise riigihankel edukaks Vivocard Plus OÜ ja Greeny OÜ esitatud ühispakkumuse.

„Tamme staadionile rajatav mängu- ja sportimispaik leiab kindlasti palju kasutajaid, sest nii mitmekülgset tegevust võimaldavat kohta meil Tartu lastele varem pakkuda pole olnud. Tore on see, et staadionil jätkub siis tegevust erinevas vanuses lastele ja nendega kaasa olevatele vanematele ning vanavanematelegi. Nii, pakub Tartu esindusstaadion sportlikku tegevust nö sünnist surmani,“ ütles abilinnapea Tiia Teppan.

Umbes 2500 ruutmeetrile kavandatud mängu- ja sportimisväljakule tulevad lastele kiigud, karussellid, ronimispüramiid ja Tarzani rada, jooksu- ja jalgrattarajad ning viskering, kunstmurukattega jalg- ja korvpalliväljak.

Aprillis algava mänguväljaku ja ministaadioni ehitus jõuavad lõpule suve keskpaigaks.

Tööde maksumus on 87 956 eurot ning seda rahastatakse linnaliste piirkondade arendamise programmist. Sama projekti raames valmis möödunud aastal Tamme staadionil uus tribüünihoone ning kavandatakse tänavu ka praeguse olmehoone rekonstrueerimist.