Riik toetab Kelnase ja Leppneeme sadama rekonstrueerimist


BNS 24.03.2012

Majandus- ja kommunikatsioonimister Juhan Parts eraldas lõppeval nädalal oma käskkirjaga Harju maavalitsusele 144.200 eurot Viimsi vallas asuva kahe sadama - Prangli saarel asuva Kelnase sadama ja Leppneeme sadama rekonstrueerimiseks.

Rahaeraldus on ühelt poolt seotud vajadusega tagada nimetatud sadamate valmisolek Prangli saarega ühenduse pidamiseks soetatava parvlaeva teenindamiseks. Samas on Eesti rannajoont katvate väikesadamate võrgu loomine ja olemasolevate väikesadamate korrastamine üks oluline tegevus ka hiljuti riigikogus arutusel olnud merenduspoliitikas, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

Selleks, et avada merd inimestele, on vajalik väikesadamate võrgustiku loomine. Eesmärk on katta Eesti rannik üksteisest 30-40 meremiili kaugusel paiknevate väikesadamatega, mis vastaksid teatud teenusstandarditele. Koostöös partneritega on lõppemas potentsiaalse võrgustiku kaardistamine ning juba tänavu algavad läbirääkimised sadamate omanike, kohalike omavalitsuste ja maavalitsustega.