Narva-Jõesuu veetrasside hanke kahele osale laekus neli pakkumist


BNS 22.03.2012

Narva-Jõesuu ühisveevarustus- ja kanalisatsioonitorustike hanke kahele osale laekus kokku neli pakkumist.

Hanke esimesele osale tegid pakkumise AS Merko Infra ning AS Nordecon ning pakkumised jäid vahemikku 4,8 kuni 7,6 miljonit eurot, teatas AS-i Narva Vesi projektijuht Hilje Õunapuu BNS-ile.

Hanke teisele osale tegid ühispakkumise OÜ Astlanda Ehitus ja OÜ Pipes Building ning eraldi pakkumise tegi Merko Infra. Pakkumiste hinnad olid vahemikus 4,3 kuni 5,6 miljonit eurot.

Lisaks on Narva-Jõesuus käimas veel riigihange puurkaevpumplate rekonstrueerimise projekteerimis-ehitustöödeks, mille laekus kokku kolm pakkumist.

Pakkumised tegid Nordecon ja Merko Infra ning ühispakkumisega osalesid hankel OÜ Taskar ja OÜ Callefiks. Pakkumiste hinnad jäid vahemikku 1,7 kuni 1,9 miljonit eurot.

Õunapuu sõnul soovib Narva Vesi riigihangetes jõuda eduka pakkuja otsuseni "esimesel võimalusel."

"Aga võttes arvesse asjaolu, et alati on Narva Vesi riigihangetes palju vaidlustusi, võib eduka pakkuja otsus või hankelepingu sõlmimine venida pikale," märkis Õunapuu.

Ta lisas, et projekti kogueelarve on 7,77 miljonit eurot ning kui võtta arvesse kõige odavamad pakkumused, siis ületasid riigihankele laekunud pakkumised projekti eelarvet vähemalt 3,44 miljoni euro võrra.

"Riigihangete osadeks jagamine ei toonud oodatud efekti, pakkumuste hindade odavnemist, mis võimaldanuks jääda projekti eelarve piiresse," kommenteeris ta.