Ülenurme valla Soinaste lasteaia ehitab Eventus Ehitus


BNS 13.03.2012

Tartumaal asuva Ülenurme valla Soinaste lasteaia ehitushanke võitis Eventus Ehitus OÜ, hanke maksumuseks kujunes 1,95 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Ülenurme vallavalitsuse ehitusnõunik Tiit Lukas ütles BNS-ile, et hanke vaidlustusaeg sai läbi 7. märtsil. Ta märkis, et osaliselt rahastab lasteaia ehitust vald ja osaliselt tuleb selleks raha Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS).

EAS-i toetussumma on Lukase sõnul 928.115 eurot. Ta rääkis, et EAS on rahastamisotsuse juba teinud, kuid vallal on vaja veel saata sihtasutusele põhitaotlus. Seejärel saab sõlmida hankelepingu.

Lukas ütles, et vald loodab lasteaeda ehitama hakata aprillis-mais.

Varasema info põhjal laekus hankele kokku üheksa pakkumist, mille maksumus koos käibemaksuga jäi vahemikku 2,4–3,2 miljonit eurot. Üksikpakkumised tegid AS Parmeron, Semuehitus AS, Riverside OÜ, Eventus Ehitus, Nordecon AS, AS Merko Tartu ja Tartu Ehitus AS. Ühispakkumised tegid OÜ Haspo ja OÜ Puko ning OÜ Elinord Ehitus ja Facio Ehituse OÜ.

Tööde kestus on üks aasta.

Lasteaia ehitisealune pindala on 2395 ruutmeetrit, hoone suletud netopind 2013,1 ruutmeetrit. Vastutav arhitekt on Ott Ojamaa.