Rahvusringhääling pole uue maja rajamise plaanist loobunud


BNS 13.03.2012

Eesti Rahvusringhääling (ERR) jätkab võitlust uue maja eest ning on kirjutanud vastavad summad sisse ka uude arengukavasse, kirjutab Postimees.

Märtsis avaldatud ERR-i aastate 2012-2015 arengukava eelarveprojektsioon näeb ette, et riigieelarvest tuleb maja arendamiseks vähemalt 20 miljonit eurot aastas ja teist sama palju muudeks investeeringuteks. Smmad peaksid järgnevatel aastatel kasvama.

Samas puudub alternatiivne plaan juhuks, kui uue maja rajamine ikkagi rahaliselt võimalikuks ei osutu.

ERR-i juhatuse esimehe Margus Allikmaa sõnul saab ERR senistes majades kuidagimoodi hakkama ja alternatiivse lahenduse peale hakkab mõtlema siis, kui tuleb poliitiline otsus, et riigil pole võimalik uut maja ehitada.

Allikmaa selgitusel ei ole võimalik praegustest hoonetest toota kaasaegset telepilti. Juba tänavu soovib ERR kogu telepildi tootmise üle viia uude 16:9 formaati ja loodab aastast 2014 edastada vähemalt üht teleprogrammi kõrgresolutsioonis.

Eelmise arengukavaga võrreldes on kogu ERR-i finantsvajaduste prognoos koostatud viieprotsendilise kasvuga. Esmalt sooviks ERR taastada töötajate palgad, mida kärbiti 2008. aastal kümnendiku. Selleks kuluks 1,5 miljonit eurot. Samas on palkade taastamise lootus väike, kuna avalikus sektoris pole palgakasvu oodata.

ERR-i põhitegevuse kulud ulatuvad ligikaudu veerand miljardi euroni aastas.