Tartu arutab Ravila tööstuspargi kinnistute müüki Sangla Turbale


BNS 12.03.2012

Tartu linnavalitsus arutab teisipäevasel istungil AS-ile Sangla Turvas põhiliselt turbaküttel töötava soojuse ja elektri koostootmisjaama rajamiseks Ravila tööstuspargi kinnistute võõrandamist ja kinnistute müügi eellepingu sõlmimist.

Varasemalt on linn proovinud Klaasi tänav 14, 16 ja 18 krunte müüa enampakkumise korras, 2008. aasta aprilli alguses tehtud linnavalitsuse korraldusega tunnistati kinnistute avalik enampakkumine nurjunuks ning lõpetati menetlus. Toona oli kinnistute alghind 25,56 eurot ruutmeetri kohta, millele lisandub käibemaks.

Linnavalitsuse korralduse kohaselt on AS Sangla Turvas andnud nõusoleku kinnistute omandamiseks 2008. aasta enampakkumisel olnud alghinnaga. Kokku on kolme kinnistu pindala 17.755 ruutmeetrit ning kolme kinnistu hind kokku ilma käibemaksuta 453.818 eurot.

Koostootmisjaama ehitamiseks on vaja muuta Ravila tööstuspargi detailplaneeringut, et täpsustada võõrandatavate Klaasi tänava kruntide ehitusõigust. Kinnistute müügilepingu AS-iga Sangla Turvas sõlmib linn pärast uue detailplaneeringu kehtestamist.

Lisaks rajab ettevõte jaama käivitamisel abikütusena kasutatava heleda kütteõli jaoks maapealse kuni 50 kuupmeetrise mahuti ja suvisel ajal jääksoojuse realiseerimiseks kavandatud turbabriketi tootmisliini. Koostootmisjaama projektvõimsuseks on 19,7 megavatti.

Koostootmisjaamast läheks soojusenergia soojusettevõtte AS-i Eraküte Tartu piirkonda, kuhu jäävad Ravila, Maarjamõisa ja Tähtvere linnaosad ning kus on ligikaudu 250 hoonet. Piirkonnas oleks võimalik kohaliku kütuse kasutamisega soojuse tootmiseks võimalik langetada toasooja hinda, seisab linnavalitsuse korralduse eelnõus.

AS Sangla Turvas on kavandanud ehitusloa saamise tähtajaks tuleva aasta märtsi, eeldatav ehituse algus on 2013. aasta septembris ja hiljemalt 2015. aasta septembris peaks jõujaam koos segusõlmega valmis olema.