Tallinn sõlmib linnahalli investoritega põhilepingu aprilli lõpus

 

BNS 08.03.2012

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Tallinna linnahalli arendamist plaaniva USA ettevõtte Tallinn Entertainment LCC esindaja Ronald S. Lauder leppisid telefonikonverentsil kokku, et Tallinna linn ja linnahalli investorid allkirjastavad linnahalli renoveerimise põhilepingu aprilli lõpus.

Tallinna pressiteenistus teatas neljapäeval, et Lauder tutvustas linnapeale samme, mida investorid on vahepeal astunud Tallinna linnahalli renoveerimise tagamiseks. Kokku on lepitud tulevase operaatoriga, selgunud on investeeringute jaotus 200 miljoni dollari ulatuses Lauderi ja valitsusagentuuri Overseas Private Investment Corporation (OPIC) vahel.

Linna pressiteenistuse teatel leppisid Savisaar ja Lauder kokku, et linna ja investorite põhilepingu allakirjutamine toimub aprilli lõpus, kui on lahendatud viimased omavahelised vaidlusküsimused ning kui ka operaatorid on ehitise üle vaadanud.

Savisaar ja Lauder leppisid kokku ka järgmise omavahelise kohtumise aprillis.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles kolmapäeval linnavalitsuse pressikonverentsil BNS-i küsimusele vastates, et läbirääkimised Tallinn Entertainment LCC-ga linnahalli renoveerimiseks edenevad ning et linnahalli osas on linnalt uudiseid oodata järgmisel kolmapäeval.

Tallinna linn sõlmis Tallinn Entertainment LLC-ga eellepingu Tallinna linnahalli ja selle lähiala kultuuri- ja konverentsikeskuseks muutmiseks 2009. aasta mais. 2010. aasta aprillis pikendas Tallinn USA firmaga sõlmitud eellepingut. Pooled soovisid linnahalli arendamisse kaasata ka OPIC-i, kelle osalemine sõltub varasema info järgi Eesti riigi garantiist projektile.

Tallinna linn ja Tallinn Entertainment LCC pidid sõlmima linnahalli haldamiseks ühisettevõtte asutamislepingu. Algselt plaanis Tallinn ühisettevõtte asutamiseni jõuda 2011. aasta jaanuaris, kuid seda pole siiani toimunud.

Aas ütles BNS-ile möödunud aasta lõpus, et läbirääkimised Tallinn Entertainment LLC-ga ühisettevõtte asutamiseks on osutunud oodatust raskemaks halvenenud majandusolukorra tõttu ning rahastamisega on probleeme, kuid ei saa öelda, et USA investorid ei huvituks enam linnahalli arendamisest.

Aas on ajakirjanduses mullu sügisel ühtlasi rääkinud ka linna alternatiivsest plaanist ehitada linnahall koostöös Estonia teatriga ümber ooperimajaks. Savisaare sõnul pole see variant aga kaalumisele tulnud, kuna USA firmal olevat esialgu eksklusiivne õigus oma projekti alustada.

Varasema info põhjal peaks Tallinna linna ja Tallinn Entertainment LLC ühisfirmas mõlemale poolele jääma 50-protsendiline osalus. Linnavalitsus on märkinud, et tegemist on hinnanguliselt üle miljardi krooni suuruse välisinvesteeringuga.