Logistikafirma Katoen Natie rajab Muugale jaotuskeskuse


BNS 05.03.2012

Tallinna Sadam ja maailma ühele suurimale logistikafirmale Katoen Natiele kuuluv Unieveem Eesti kirjutasid alla koostööleppele laokompleksi ja jaotuskeskuse rajamiseks Muuga sadamasse.

Unieveem kavatseb sõlmitud leppe kohaselt rajada Muuga sadamasse 4,5 hektari suurusele territooriumile esimeses etapis 25.000 ruutmeetri suuruse kaasaegse lao- ja jaotuskompleksi peamiselt kakaoubade ja teiste kakaopõhiste pooltoodete jaoks, teatas Tallinna Sadam.

Unieveem Eesti tegevjuhi Mart Mellese sõnul läheb laokompleksi rajamine maksma 16 miljonit eurot ja see peaks alustama tööd 2013. aasta esimeses kvartalis. Tööd annab uus laokompleks esialgu 25 inimesele.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Ain Kaljuranna sõnul on Katoen Natie maastaabiga logistikaettevõtte tulek Tallinna Sadama kliendiks kindlasti märgilise tähtsusega ja kannab edasi positiivset sõnumit Tallinna Sadama võimalustest kogu logistikasektoris.

"Usume, et Katoen Natie tulek ei jää märkamata teistele suurtele tegijatele ning Katoen Natie olemine Muuga tööstuspargi üheks nõndanimetatud ankurkliendiks paneb tulevikus ka teisi Läänemere regiooni siseneda soovivaid lao-, logistika- või tootmisfirmasid asukoha valikul otsustama pigem Tallinna Sadama kasuks," ütles Kaljurand.

Teises etapis soovib Katoen Natie luua Muuga sadamasse oma Läänemere regiooni ühe olulisema jaotuskeskuse ka teiste kaubagruppide jaoks. Katoen Natie loodab oma Muuga keskusega olla sillaks ida ja lääne vahel, selgitas Tallinna sadam.

Firma tegeleb logistiliste lahenduste pakkumisega mitmes valdkonnas, sealhulgas tööstuskaubade ja autotööstuse vallas.

Katoen Natiel on 159 logistikakeskust 28 riigis üle maailma. Firma annab tööd 10.500 inimesele ning tema poolt opereeritavate kaetud ladude kogupindala on üle viie miljoni ruutmeetrit.