Algab Kristiine ühistransporditerminali ideevõistlus


Pressiteade 27.01.2012

Eesti Arhitektide Liit koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Tallinna Linnavalitsusega kuulutab välja Kristiine ühistransporditerminali ideevõistluse. Võistlus korraldatakse linnaehituslike ideelahenduste leidmiseks Tallinnas Endla tänava raudteeviadukti piirkonnas.

Viimase 20 aasta autobuum on muutnud Tallinna tänavad valdavalt transpordikoridorideks, kus jalakäijate ja ratturite ruum ning liiklemine on teisejärgulised. Linnapildis on valdavalt tajutav autotranspordi eelistamine ning liikumiskeskkond kipub vastanduma elukeskkonnale. Hästi toimivas ja meeldivas linnas peaksid aga liikumiskeskkond ja elukeskkond üksteist toetama. Käesoleva ideevõistluse eesmärk on saada ideekavandeid, mis pakuvad välja ruumilisi lahendusi, kuidas ühendada Kristiine piirkonnas reisirongi- ja linnaliiklus (trollid-bussid) selliselt, et tekiks atraktiivne ja meeldiv avalik linnaruum ning tagatud oleks kiired ümberistumisvõimalused rongide ja linnatranspordi vahel. Võistlusala on 15 ha. Ideid kasutatakse järgnevate tegevuste planeerimisel, näiteks lähteülesande koostamisel järgneva töö tellimiseks või fokuseerituma konkursi korraldamiseks.

Võistlus algab 27. jaanuaril 2012. a.
Võistlustööde esitamise tähtaeg on 26. märtsil 2012. a.
Võistlus lõppeb võitjate väljakuulutamisega hiljemalt 16. aprillil 2012. a.

Ideevõistlusest on kutsutud osa võtma nii juriidilised kui füüsilised isikud. Võistlusel pole osalemistasu ega muid kvalifitseerimistingimusi.
Auhindadeks on ette nähtud 6'000 eurot, mis jaguneb järgmiselt:
Esimese koha auhind 3'000 €
Teise koha auhind 2'000 €
Kolmanda koha auhind 1'000 €

Lähtematerjalid saab alla laadida aadressilt: http://www.arhliit.ee

Täpsem info:
Kalle Komissarov, Eesti Arhitektide Liit, tel 55 40 203
Ronnie Kongo, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, tel 625 6374