Eesti Energia käivitab märtsis uue õlitehase


BNS 19.01.2012

Eesti Energia käivitab märstikuus esimese uue Enefit-280 tehnoloogial põhineva õlitehase, tehase maksumus on 207 miljonit eurot.

Eesti Energia kommunikatsioonijuht Elina Kink ütles BNS-ile, et tänaseks on Ida-Virumaal Auvere külas paiknev uus tehasehoone väliselt valmis ja lõpetamisel on veel tehase seadmete paigaldamine ja tehast teenindavate rajatiste ehitamine.

Kõik ehitustööd lõpetetatakse kommunikatsioonijuhi sõnul hiljemalt märtsis ja seejärel algab tehase käivitamisprotsess, mis kestab kogu suve. Praeguste plaanide kohaselt alustab tehas tööd 2012. aasta augustis, lisas Kink.

Eesti Energia on varem öelnud, et kavatseb aastaks 2016 õlitööstust laiendada kuni nelja uue Enefit-280 tootmisseadme ja järeltöötluskompleksi rajamises koos nende tööks vajaliku infrastruktuuriga, nagu mahutid, teed ja raudteepark.

Õli järeltöötluskompleks koosneb vesiniku tootmise ja põlevkiviõli vesinikuga rikastamise seadmetest ning nende tööks vajalikest abiseadmetest.

Kolme põlevkiviõlitehase maksumus on suurusjärgus 600 miljonit eurot. Ligikaudu samas suurusjärgus on ka investeering järeltöötlemistehasesse. Kompleks suudaks aastas ümber töödelda seitse kuni kaheksa miljonit tonni põlevkivi ja sellest toodetud diislikütus kataks Eesti vajaduse selle kütuseliigi järele.