Merko sõlmis Wärtsiläga 7,2 miljonise avariielektrijaama ehituslepingu


BNS 19.01.2012

Tallinna börsil noteeritud ehitusettevõtte Merko Ehitus tütarfirma AS Merko Ehitus Eesti ja Soome ettevõte Wärtsilä Finland Oy sõlmisid töövõtulepingu Kiisa avariielektrijaama üldehitustööde tegemiseks kogusummas 7,175 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Tööde teostamise tähtaeg on tuleva aasta juuni, teatas Merko börsile.

Ehitatav avariielektrijaam asub Saku valla Kirdalu külas. Mullu juuni lõpus sõlmisid Elering ja Wärtsilä Finland Oy ligi 130 miljonit eurot maksva ehituslepingu 250-megavatise avariireservelektrijaama rajamiseks Kiisale. Jaam valmib kahes osas, esimene plokk alustab tööd 2013. aasta kevadel ja teine 2014. aasta sügisel.

Igapäevaselt uus avariireservelektrijaam elektrit ei tooda ja elektriturul ei osale. Jaam käivitatakse juhul, kui ühenduste või tootmisvõimsuste avariide korral on see tarbijate elektrivarustuse tagamiseks vajalik.

Oktoobris sõlmisid Elering ja AS Eesti Gaasi Võrguteenus lepingu, millega Eleringi Kiisa 250-megavatise võimsusega avariireservelektrijaama juurde rajatakse gaasitrass ja gaasijaotusjaam, mis peavad võimaldama maksimaalselt tarbida 80.000 kuupmeetrit gaasi tunnis.