Tallinna tehnikaülikooli kuues õppehoone sai nurgakivi


Pressiteade 19.01.2012

Tallinna Tehnikaülikooli linnaku areng on jõudnud uude etappi. Mustamäe mändide all sai täna, 19. jaanuaril nurgakivi kuues õppehoone, mis saab olema energiasäästlikum ja paindlikumate kasutusvõimalustega.

„Pärast analüüsi pidas TTÜ otstarbekamaks 1986. aastal ehitatud kuues õppehoone osaliselt lammutada ja asendada see kaasaegse teadus- ja õppeotstarbelise hooneosaga. Uue õppehoone valmimisega lõpeb TTÜ arengukava plaanipärane selle osa realiseerimine, mille eemärgiks oli kogu ülikooli teaduse ja õppetöö koondamine Mustamäe ülikoolilinnakusse. On heameel tõdeda, et ülikooli kollektiiv koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Sihtasutusega Archimedes on suutnud arendada ülikooli õppe- ja teadustaristu tasemele, mis loovad eelduse meie arengukavas seatud eesmärkide saavutamise – eelkõige jõudmise põhjamaade juhtivate tehnikaülikoolide hulka,“ ütles TTÜ rektor Andres Keevallik.

Aasta 2013 kevadsemestril valmivas õppehoones hakkavad valdavalt paiknema mehaanikateaduskonna, materjaliteaduste instituudi ja avatud ülikooli ruumid. Hoone projekti autor on arhitekt Velle Kadalipp, ehitustöid teostab Skanska EMV AS.

„Meie jaoks on tegemist tähtsa sündmusega, sest TTÜ 5. ja 6. korpuse projekteerimis- ja ehitustöövõtuleping on meie portfelli üks kaalukamaid. Märksõnaks on koostöö ja senise kogemuse põhjal võin kinnitada, et pooled ongi tegutsenud hea koostöö vaimus. Sündmus on tähtis ka seetõttu, et TTÜ on ehitajate taimelava. Hea on oma alma mater' ile anda tagasi kas või osake seda leidlikku insenerimõtet, mis sealt kunagi kaasa saadud,“ sõnas Andres Aavik, Skanska EMV juhatuse esimees.

Uue ehitatava ja 2013 kevadsemestril valmiva hoone pindala on 9964 m2. See moodustab esimese järgu 15 492 000 eurot maksvast ja 2014. aasta kevadel valmivast ning lisaks eelpoolnimetatule veel viienda õppehoone rekonstrueerimist sisaldavast koguprojektist.

Skanska EMV AS on Skanska Oy tütarfirma, mis on Skanska esindus Eestis. Alates 2000. aastast Skanska kontserni kuulunud Skanska EMV on üks Eesti suurimatest ehitusfirmadest, kus töötab hetkel 300 inimest. Skanska tegutseb 12-s territoriaalses turupiirkonnas ning annab tööd 52 000 inimesele.