Tallinna tehnikaülikool rajab uue IT maja


BNS 05.01.2012

Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) otsib riigihankega uue IT maja ehitusprojekti koostajat, kes projekteeriks ülikoolile enam kui 6000 ruutmeetri suuruse hoone.

TTÜ ehitustalituse juhataja Tarmo Lige ütles BNS-ile, et detailplaneering võimaldab ehitada kuus maapealset korrust ja kaks maa-alust korrust. "Hoone maksimaalseks pindalaks on planeeringu järgi 6180 ruutmeetrit ja ehitise kõrgus kuni 22 meetrit," täpsustas ta. "Kui palju sellest lubatud mahust realiseeritakse ja millised lahendused projekteerimisel valitakse, selgub projekteerimisprotsessi käigus."

Lige lisas, et hankedokumentide kohaselt peab projekteerija koostatud eelprojekt koos ehitusloaga olema tellijale üle antud septembris 2012.

TTÜ haldusdirektor Margus Leivo lausus BNS-ile, et lubatud maht ilmselt realiseeritakse sajaprotsendiliselt ja lõviosas saavad sinna uued ruumid TTÜ IT teaduskonna inimesed.

"Oleme terve korruse planeerinud ka IT Kolledžile, kes on juba suures ruumikitsikuses ja ka tulevasele IT akadeemiale," märkis Leivo. "Kuivõrd see hoone saab asuma IT kolledži kõrval, siis peab oletatavalt 2014 teises pooles valmiv maja olema ka arhitektuurselt pilkuköitev."