Kahe Tallinna kooli renoveerimistööde teostamisest huvitus viis firmat


BNS 03.01.2012

Tallinna linna poolt välja valitud arendaja, Astlanda Ehituse tütarfirma K&L Arendus OÜ käivitatud riigihangetele Kuristiku Gümnaasiumi ja Läänemere Gümnaasiumi renoveerimistööde teostamiseks laekus pakkumisi kokku viielt erinevalt firmalt.

K&L Arendus OÜ esindaja Tarmo Lehtmets ütles BNS-ile, et Kuristiku Gümnaasiumi hankes võtsid dokumendid välja KMG Insenerehituse AS, OÜ Astlanda Ehitus, AS Oma Ehitaja ja AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg.

"Astlanda Ehitus ning Ehitusfirma Rand ja Tuulberg esitasid pakkumised mõlemas hankes osalemiseks," sõnas Lehtmets.

Ta lisas, et hinnalt soodsama pakkumise tegi Astlanda Ehitus OÜ.

Lehtmets märkis, et Läänemere Gümnaasiumi hankes osalemiseks võttis dokumendid välja Arco Ehitus OÜ. "Lepingud sõlmitakse eeldatavalt jaanuari jooksul," lisas ta.

Läänemere Gümnaasiumi ehitusalune pind on 3186 ja suletud netopind 8324 ruutmeetrit. Koolimaja on ehitatud tüüpprojekti järgi 1989. aastal. Hoone koosneb kolmest korpusest.

Hanke raames uuendatakse kogu hoone. Muu hulgas tuleb lammutada olemasolev võimla ja ehitada uus võimla sisemõõtmetega 18 korda 32 meetrit. Välja tuleb ehitada koolihoone C-korpuse kelder, esimene ja teine korrus. Neile pindadele tuleb raamatukogu, ladu, arhiiv, õppevahendite ja majandusladu ning huviruumid. Pinda tuleb koolile juurde 475 ruutmeetrit.

Kuristiku Gümnaasiumi ehitusalune pind on 2745 ja suletud netopind on 8688 ruutmeetrit. Koolimaja on ehitatud tüüpprojekti järgi 1984. aastal. Maja koosneb kolmest korpusest.

Koolimaja uuendustööde käigus tuleb samuti lammutada olemasolev võimla ja ehitada selle asemele uus mõõtmetega 25 korda 32 ruutmeetrit. A-korpuse keldrikorrusel tuleb välja ehitada endise lasketiiru ruumid ligikaudse pindalaga 310 ruutmeetrit. Kokku tekib pinda juurde 670 ruutmeetrit.

Koolide remont peab lõppema tuleva aasta augusti keskpaigaks.

Tallinna linn maksab arendajale 20 aasta jooksul koolide eest üüri, mille suurus on Kuristiku Gümnaasiumi puhul 7,28 eurot ruutmeetri kohta ja Läänemere Gümnaasiumi puhul 7,1 eurot ruutmeetri kohta kuus. Tulevikus võidakse ruutmeetri hinda korrigeerida seoses tarbijahinnaindeksi muutusega.