Kohus ei tühistanud Aruvalla-Kose algse hanke kehtetuks tunnistamist


BNS 21.12.2011

Tallinna ringkonnakohus jättis kolmapäeval rahuldamata Nordecon AS-i ja Ramboll Eesti AS-i kaebused rahandusministeeriumi otsusele, millega ministeerium tunnistas kehtetuks maanteeameti esimese Tallinna–Tartu maantee Aruvalla-Kose teelõigu projekteerimis- ja ehitushanke.

Ringkonnakohtu referent Evelin Haravee ütles BNS-ile, et kohus jättis menetlusosaliste menetluskulud nende endi kanda.

Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink on varem BNS-ile öelnud, et kui kohus peaks vaidluses andma õiguse ettevõtetele, plaanib Nordecon rahandusministeeriumilt Aruvalla-Kose teelõigu esialgses hankemenetluses kahe aasta jooksul kantud kulud sisse nõuda.

Nordecon vaidlustas rahandusministeeriumi finantskontrolliosakonna 2010. aasta oktoobris tehtud otsuse, millega tunnistati AS-i Merko Ehitus taotluse alusel Aruvalla-Kose esimene hange kehtetuks.

Nordecon koos Ramboll Eestiga allkirjastas tänavu 15. aprillil Aruvalla–Kose teelõigu projekteerimis- ja ehituslepingu maksumusega 39,26 miljonit eurot. Ehitustöödega alustas ettevõte augusti lõpus ning objekt peaks valmima 2013. aasta augustis.

Aruvalla-Kose 13,3 kilomeetri pikkusel teelõigul projekteeritakse ja ehitatakse välja neljarajaline esimese klassi nõuetele vastav maantee. Lisaks projekteeritakse ja ehitatakse välja 20,1 kilomeetri ulatuses kogujateid ning 8,2 kilomeetri ulatuses kergliiklusteid. Tee-ehituse käigus rajatakse neli silda ja viadukti. Lisaks paigaldatakse 6,9 kilomeetri ulatuses müratõkkeseinu ning valgustust 19,3 kilomeetri ulatuses.

Aruvalla–Kose tee-ehitusprojekt on vaidluste tõttu pikalt veninud. Projekt on seotud ka kriminaaluurimisega, kus riigiprokuratuur uurib riigiametnikke. Maanteeameti esimene Aruvalla–Kose hange kestis mitu aastat ja seda saatsid korduvad vaidlustused, kuni rahandusministeerium hanke tühistas.