Linnavalitsus saatis Kalamaja korterelamute planeeringu volikogusse


BNS 21.12.2011

Tallinna linnavalitsus otsustas oma kolmapäevasel istungil esitada linnavolikogule kehtestamiseks detailplaneeringu, mis võimaldab rajada Kalamaja asumisse uusi korterelamuid.

Valgevase tänav 11, 11a ja Kotzebue tänav 22c kruntide ning lähiala detailplaneeringuga antakse võimalus rajada 0,9 hektari suurusele planeeringualale viis kuni nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega korterelamut, üks kuni kolme maapealse korrusega äripindadega korterelamu ja üks kuni kolme maapealse ja ühe maa-aluse korrusega korterelamu, teatas linna pressiteenistus.

Ühtlasi täpsustatakse olemasoleva kolmekorruselise korterelamu ehitusõigust. Kruntidele on kavandatud ka laste mänguväljakud ja rohke haljastusega õuealad.

Planeeritav ala asub Vabriku, Valgevase, Tööstuse, Vana-Kalamaja ja Kotzebue tänavaga piiratud kvartalis. Planeeritavale alale jääb arheoloogiamälestiseks tunnistatud 13.–16. sajandi asulakoht, ühtlasi jääb planeeringuala Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndisse.

Lähiümbruses paikneb valdavalt 19. ja 20. sajandil ehitatud Kalamaja miljööväärtuslik puitasum, millele iseloomulikuks hoonetüübiks väiksemad korterelamud. Planeeringuala läheduses on bussi- ja trammipeatus, Balti jaam ning vanalinn, lähimad rekreatsioonialad on Kalamaja Kalmistupark ja vanalinna rohevöönd. Läheduses paiknevad ka lasteaed, kool, saun, apteek ja kauplused.

Detailplaneeringu lahendus on kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga.

Detailplaneeringu koostamist taotles AS Hansa Capital, planeeringu koostas K-Projekt AS.