Tartu idapoolse ringtee ehitushange sai kolm pakkumist


BNS 20.12.2011

Maanteeameti poolt taaskäivitatud Tartu läänepoolse ümbersõidu neljanda ehitusala ehituse ning Tartu idapoolse ringtee esimese ehitusala projekteerimise ja ehituse riigihankele laekus kolm pakkumist.

Maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu ütles BNS-ile, et kui vaidlustusi ei tule loodab amet selles hankes lepinguni jõuda veebruari alguseks.

Kvalifitseerumiseks pidi pakkuja netokäive viimase kolme majandusaasta jooksul olema olnud igal majandusaastal vähemalt 15 miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Pakkuja pidi viimase viie aasta jooksul olema ehitanud või remontinud vähemalt kahte tee-ehitus objekti, maksumusega vähemalt viis miljonit eurot ilma käibemaksuta.

Juulis teatas Tartu linnavalitsus, et vaatab tõusvate ehitushindade tõttu üle Tartu idaringtee eelprojekti, kus kavatseb muuta esimese ja kolmanda ehitusala lahendust. Seetõttu käivitas maanteeamet oktoobri keskel uue riigihanke idapoolse ringtee ning läänepoolse ümbersõidu ehitaja leidmiseks.

Võrreldes varasemaga ei ole uues hankes Tartu idapoolse ringtee esimese ehitusala projekteerimis- ja ehitustööd jagatud kahte eraldi etappi.

Ramboll Eesti AS ja Ramboll Finland Oy esitlesid mullu oktoobris idaringtee eelprojekti. Projekti järgi hakkab enam kui 10 kilomeetrit pikk ümbersõidutee läbima Tartu linna ning Ülenurme, Luunja ja Tartu valda, hõlmates üle Emajõe kavandatavat Ringtee silda.