Arendaja sai linnalt Pärnu mudaravila kompleksi ehitusloa


BNS 16.12.2011

Pärnu linnalt mõne aasta eest endise mudaravila kinnistu hoonestusõiguse omandanud Mudaravila Investeeringud OÜ sai Pärnu linnavalitsuselt neljapäeval ehitusloa ning loodab mudaravila kompleksi ehituslepingu sõlmida tuleva aasta alguses.

"Ehitaja valik on käimas, loodame lepinguni jõuda järgmise aasta alguses. Siis selgub ka ehituse valmimise aeg," ütles Mudaravila Investeeringute emafirma, kinnisvaraarendusega tegeleva Asratem OÜ juhatuse liige Margus Kangur BNS-ile.

Selle aasta alguses lootis Kangur ehitusloa saada juba tänavu kevadel. Toona ütles ta BNS-ile, et mudaravila kompleksi projekteerimine käib täie hooga ning et kompleksi projekteerib Allianss Arhitektid OÜ eesotsas arhitekt Tarmo Teedumäega. Kangur lisas siis, et kompleksi ehitusmaksumus sõltub ehituskonkursist, kuid investeeringumaht on endiselt kokku ligikaudu 100 miljonit krooni ehk umbes 6,4 miljonit euro ning et kompleks valmib kavakohaselt 2012. aasta suveks.

Varasema info kohaselt rekonstrueeritakse ehitustööde käigus Pärnu rannas paiknev ajalooline mudaravila ja sellest mere poole ehitatakse uus hotelli- ja restoranitiib. Kompleksis on pinda ligi 7000 ruutmeetrit ning hotelli on planeeritud 65 tuba. Mudaravila osas hakkavad tulevikus paiknema ruumid protseduuride läbiviimiseks. Protseduurid on seotud näiteks mineraalvee ja ravimudaga ehk on sarnased ajalooliselt mudaravilas pakututega.

Rajatavat spaahotelli hakkab opereerima Legendijuhtimise AS.