Merko lubab Loo-Maardu teelõigu puudused kõrvaldada reedeks


BNS 14.12.2011

Loo-Maardu teelõigu ehitaja AS Merko lubas maanteeameti teatel kõrvaldada objekti liiklusele avamist takistavad olulised puudused reedeks.

Puuduse kõrvaldamine on teelõigu talvise liikluskorraldusskeemi kooskõlastamise eeldus. Kui need probleemid lahendatakse, on teelõik võimalik avada liiklusele järgmisel nädalal, teatas maanteeamet.

Merko on varem avalikkusele väitnud, et maanteeamet saaks objekti juba vastu võtta ja liiklemiseks avada, kuid amet sellega ei nõustunud ning esitas ehitajale esmaspäeval nimekirja olulistest puudustest. Nüüd on Merko enamikku neist puudustest aktsepteerinud ja lubanud need järgnevatel päevadel kõrvaldada.

Liikluse avamist takistab ka talvise liikluskorralduse skeemi puudumine, mille ehitaja esitas maanteeametile kooskõlastamiseks esimest korda sellel esmaspäeval. Ka see dokument vajab enne kooskõlastamist puuduste kõrvaldamist.

Merko on varem teatanud, et Loo–Maardu teelõigu ehitustööde venimine seotud Loo liiklussõlme projektide ettevalmistamise ja kooskõlastamise viibimisega, mistõttu polnud võimalik töödega alustada. Maanteeameti hinnangul pole ehitaja kasutanud kõiki võimalusi töid õigeagselt lõpetada.

Maanteeamet sõlmis Merko Ehituse ja Tallinna Teede ning Läti ehitusettevõttega Merks Loo–Maardu teelõigu ehituslepingu mullu veebruaris ja tööd algasid mullu märtsis. Tööde maksumuseks oli toona plaanitud 381,3 miljonit krooni.