Tallinn ja Viimsi vald sõlmisid Ranna tee rekonstrueerimislepingu


BNS 13.12.2011

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Viimsi vallavanem Haldo Oravas allkirjastasid teisipäeval Ranna tee rekonstrueerimise koostöölepingu, mis näeb ette tee taastusremondi ja kergliiklustee rajamise Viimsi valla ning Tallinna linna koostöös ja ühisel rahastusel.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul on tegemist esimese teeprojekti lepinguga, mille Tallinn naaberomavalitsusega sõlmib, edastas linnavalitsus. "Kuna eramupiirkondi kesklinna ja isegi linna piiresse väga palju juurde ehitada ei saa, on paratamatu, et peame väga palju arvestama linna lähivaldadega, kus paljud Tallinnas tööl käivad inimesed elavad," sõnas Savisaar ja avaldas lootust, et sõlmitud leping ei jää viimaseks omataoliseks.

Koostöölepingu kohaselt katab kulud kahe kolmandiku ulatuses Tallinna linn ja ühe kolmandiku ulatuses ulatuses Viimsi vald, teatas linnavalitsuse pressiesindaja BNS-ile. Ristmiku läbilaskevõime suurendamiseks ja liiklusohutuse tagamiseks tuleb rekonstrueerida ka Muuli tee ja Ranna tee ristmik. Tee valmib tuleva aasta 30. oktoobriks.