Loo–Maardu liiklussõlme osas on kõneks kaks lahendusvarianti


BNS 09.12.2011

Maanteeamet ja Merko Ehitus jätkavad kõnelusi Loo–Maardu teetööde lõpetamise üle ja ehitusfirma selgitusel on kõneks kaks lahendusvarianti.

"Täna on läbirääkimiste laual kaks varianti – kas tee võetakse osaliselt vastu ja liiklus toimuks juba lõpliku liikluskeemi alusel või siis jääb kuni kevadeni kehtima tänane ajutine liikluskorraldus," kommenteeris Merko Ehituse juhatuse liige Andres Agukas BNS-ile.

Kui novembri alguses nõudis maanteeamet, et Merko Ehitus lõpetaks kõik tööd novembri lõpuks, nagu leping ette näeb, siis neljapäeval kinnitas amet valmisolekut võtta objekt vastu lõikude kaupa vastavalt nende valmimisele. Samas pole maanteeameti selgitusel ükski lõik praegu lõplikult valmis.

Merko Ehituse esindaja selgitas mõne nädala eest, et soovib valminud tööd maanteeametile üle anda ja järgmisse aastasse jääks suurematest töödest vaid viimase asfaldikihi paigaldus Loo liiklussõlme ja Tallinna prügila piirkonnas.

Merko hinnangul on Loo–Maardu ehitustööde venimine seotud Loo liiklussõlme projektide ettevalmistamise ja kooskõlastamise viibimisega, mistõttu polnud võimalik töödega alustada. Maanteeameti hinnangul pole ehitaja kasutanud kõiki võimalusi töid õigeagselt lõpetada.

Maanteeamet sõlmis Merko Ehituse ja Tallinna Teede ning Läti ehitusettevõttega Merks Loo–Maardu teelõigu ehituslepingu mullu veebruaris ja tööd algasid mullu märtsis. Tööde maksumuseks oli toona plaanitud 381,3 miljonit krooni.