Maanteeamet: oleme valmis Loo-Maardu tööd lõikude kaupa vastu võtma


BNS 08.12.2011

Maanteeamet on valmis Loo-Maardu objekti ehitajalt lõikude kaupa vastu võtma.

"Maanteeamet on põhimõtteliselt valmis Loo-Maardu objekti valmissaanud lõikude kaupa vastu võtma, kuid praeguseks lõplikult valminud lõike veel pole ning tööd seal veel käivad," kommenteeris maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu BNS-ile.

Varem nõudis maanteeamet, et Merko Ehitus lõpetaks kõik tööd Loo-Maardu lõigul lepingus ettenähtud tähtajaks ehk selle aasta 30. novembriks.

Merko Ehituse esindaja selgitas mõne nädala eest, et soovib valminud tööd maanteeametile üle anda ja järgmisse aastasse jääks suurematest töödest vaid viimase asfaldikihi paigaldus Loo liiklussõlme ja Tallinna prügila piirkonnas.

Merko hinnangul on Loo-Maardu ehitustööde venimine seotud Loo liiklussõlme projektide ettevalmistamise ja kooskõlastamise viibimisega, mistõttu polnud võimalik töödega alustada. Maanteeameti hinnangul pole ehitaja kasutanud kõiki võimalusi töid õigeagselt lõpetada.

Maanteeamet sõlmis Merko Ehituse ja Tallinna Teede ning Läti ehitusettevõttega Merks Loo–Maardu teelõigu ehituslepingu mullu veebruaris ja tööd algasid mullu märtsis. Tööde maksumuseks oli toona plaanitud 381,3 miljonit krooni.