LNG terminali planeeritakse ka Sillamäele


BNS 06.12.2011

Teiste sarnaste projektide kõrval on veeldatud gaasi (LNG) terminali projekt arendamisel ka Kirde-Eestis Sillamäe sadamas, kirjutavad ajalehed Postimees ja Eesti Päevaleht.

Sillamäe projekti veab OÜ Sillgas, mille omanikud on kinnisvara valdkonnas tegutsev Ulrica Steen ja tuntud ärimehe Endel Sifi ärisid juhtinud Aat Kuum.

Eelmisel kuul algatas Sillamäe linnavalitsus Sillgasi terminali keskkonnamõjude hindamise. Terminal peaks aastas vastu võtma 2,3 miljonit tonni gaasi, mis pumbataks Narva-Tallinna gaasitorusse.

Terminali mahutipargi suuruseks on plaanitud 480.000 kuupmeetrit. Lisaks LNG käitlemisele plaanib ettevõte 16.000 kuupmeetri suurust mahutiparki butaani ja propaani hoiustamiseks.

Sillgasi tegevjuht Toomas Niinemäe rääkis Eesti Päevalehele, et terminali rajamisega seotud paberitöö peaks valmis saama järgmisel suvel ja ehitus võiks alata 2013. aastal.

Ajalehe andmeil on Sillamäe gaasiterminali projekti uurinud kaitsepolitsei, kes leidis, et terminali projekteerimistingimused pole Eesti julgeolekuhuvidega vastuolus.

LNG terminali projekte valmistavad Eestis ette veel mitu firmat. Esmaspäeval teatasid ka elektri põhivõrguettevõte Elering ja riigi sadamate haldaja Tallinna Sadam, et alustavad koostööd LNG terminali projekti arendamiseks Tallinna lähistel Muuga sadamas.