Maanteeamet käis inspekteerimas Loo–Maardu teelõiku


BNS 01.12.2011

Maanteeamet käis neljapäeval inspekteerimas Merko Ehituse ehitatavat Tallinna–Narva maantee Loo–Maardu teelõiku, kokkuvõte ülevaatusest valmib järgmise nädala esmaspäevaks.

Maanteeameti projektijuht Erich Jääger ütles neljapäeval BNS-ile, et maanteeamet käis Loo–Maardu teelõiku inspekteerimas ning tellija koos töövõtja ja ehitusjärelevalvega on objekti läbi käinud.

Jäägeri sõnul on täpsed nimekirjad objekti kohta koostamisel. "Esmaspäeval saame töövõtja ja inseneri kokkuvõtte," ütles Jääger. "Siis saame täpsemalt öelda, mis seisus objekt on."

Inspekteerimas käis Jäägeri sõnul kokku neli ekipaaži, tööd alustati kell üheksa hommikul ja inspekteerimine lõpetati veidi pärast kella nelja pärastlõunal.

Merko Ehituse juhatuse liige Andres Agukas ütles BNS-ile, et ettevõte peab maanteeametiga läbirääkimisi objekti osalisest vastuvõtmisest ja poolikule osale kasutuse lubamisest ning lõpliku ehitustähtaja nihutamist tuleva aasta juuni lõppu.

Novembri algul sai Merko Ehitus maanteeametilt kirja, milles amet nõudis Loo-Maardu teetööde lõpetamist novembri lõpuks. Kuu aega tagasi pidas Agukas võimalikuks, et Merko võib erimeelsuste lahendamiseks pöörduda Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juures tegutsevasse arbitraažikohtusse.

Merko Ehituse hinnangul on ettevõttel õigus saada tööde lõpetamiseks lisaaega, kuna tellija on teinud vigu Loo ristmiku projektide ettevalmistamisel ja kooskõlastamisel EVR Infras, mis põhjustasid kuuekuulise viivituse töö algusega. Oktoobri alguses pakkus Merko Ehitus maanteeametile välja lahenduse, mis võimaldaks liikluse teelõigul täies mahus avada tänavu ja objekti lõplikult valmis ehitada järgmise aasta keskpaigaks.