Tallinna Sadam teeb ettevalmistusi uue kruiisikai ehituseks


BNS 01.12.2011

Riigile kuuluv Tallinna Sadam teeb ettevalmistusi uue kruiisikai ehituseks Tallinna kesklinna Vanasadamasse.

Tallinna Sadama avalike suhete juht Sven Ratassepp selgitas BNS-ile, et kai ehitus ja sellele eelnev riigihange on planeeritud aastatele 2012–2013. Lõpliku otsuse kai ehituse kohta langetab Tallinna Sadam nõukogu, mis pole veel sadama järgmise aasta eelarvet kinnitanud.

Senise kruiisikai kõrvale rajatava uue kruiiskai äärde mahub korraga kaks laeva. Ratassepa selgitusel tugineb uue kai rajamise plaan kruiisilaevanduse kasvu trandil. Laevad muutuvad üha suuremaks ning uus kai annab nende teenindamiseks uusi logistilisi võimalusi. Uus kai on oluline just neil päevadel, kui kruiisilaevu on korraga sadamas palju, rääkis ta.

Keskkonnaamet on võtnud menetlusse Tallinna Sadama taotluse vee erikasutusloa saamiseks uue kruiisikai rajamisega kaasnevate süvendustööde tegemiseks mahus kuni 15.000 kuupmeetrit.

Tänavusel hooajal läbis Tallinna Sadamat läbi aegade rekordiline arv kruiisireisijaid – 443.500. See on üle 13 protsendi enam kui möödunud aastal. Kokku võttis sadam hooaja jooksul vastu 301 kruiisilaeva.

Vanasadama esimene spetsiaalselt kruiisilaevade vastuvõtmiseks mõeldud kai sai valmis 2004. aasta kevadel. Kai maksis toona üle 80 miljoni krooni.