Skoone bastionile plaanitakse linnakämpingut

Äripäev 19.10.2006

Aastaid heakorrastamata ja suletud olnud Skoone bastionile on plaanis rajada linnakämping. Idee autoriks on mullu korraldatud ideekonkursi võitjad Salto arhitektuuribüroost, teatas linnavalitsus.

Mullu korraldas linnavalitsus Skoone bastioni ja sellega külgneva staadioni arendamise ideekonkursi. Laekus kaheksa tööd. Peapreemia pälvis võistlustöö märgusõnaga Glassii, mille esitasid võistlusele noored arhitektid Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Karli Luik arhitektuuribüroost Salto. Sellest lähtuvalt on linnavalitsus algatanud ala detailplaneeringu.

"Linnakämping on idee poolest avatud linna park. Lõpptulemus sõltub juba edasisest detailplaneeringust. Kuna on tegemist ajaloolise bastioniga, siis ei saa sinna ehitada suuri rajatisi," kommenteeris Tallinna linnavalitsuse pressiesindaja Toomas Pirn.

Pirni sõnul on võidutöö projektis lähtutud maksimaalsest bastioni kaitsmisest. "Selliste ideede realiseerimine ei kahjustaks bastionit ja müüre, vaid loob mõnusa linnapargi vanalinna külje alla. Projekti maksumus selgub peale detailplaneeringu valmimist. Konkreetsest summast on praegu veel vara rääkida," täpsustas Pirn.

Tallinna linnavalitsuse liikmed ja spetsialistid tutvuvad Skoone bastioni olukorraga ning peavad 27. oktoobril töökoosoleku. "Tahame veel käesoleval aastal Skoone bastioni ala kordategemisega alustada," ütles linnapea Jüri Ratas. Ala korrastamine läheb Ratase sõnul maksma miljon krooni.

Skoone bastioni ebaseaduslik valdaja andis 6. oktoobril kinnistu ja sellel asuvad rajatised linnale üle. Sellele eelnes aastatepikkune kohtuvaidlus kinnistu hõivamise seaduslikkuse üle. TÜ Mahyd & Skonega sõlmitud rendilepingu tunnistas õigustühiseks juba 2004. aastal jõustunud riigikohtu otsus, kuid kahe aasta jooksul keeldus rentnik ikkagi ala vabastamast. Linnal tuli vara kättesaamiseks taas kohtusse pöörduda.