Haapsalu Sanatoorse kooli juurdeehitus maksab 20 miljonit

Äripäev 19.10.2006

Riigihankekonkursi võitnud Ehto alustas Haapsalu sanatoorse kooli õuel ligi 20 miljonit krooni maksva juurdeehituse vundamendi rajamist, kirjutab Lääne Elu.

Kool sai juurdeehituseks riigilt 12 miljonit krooni. Osa sellest on kulunud projekti ja riigihanke tegemiseks. Koos sisustusega on juurde vaja veel 11 miljonit krooni.
Kuigi seda raha riigieelarve eenõus ei ole, loodab kooli direktor Jaak Paesüld puuduoleva raha saada. "Kantsler ja minister on lubanud, et ehitus ei jää pooleli," ütles Paesüld. "Inventari raha pole me riigilt siiani saanud, seda on ostetud Rotary klubide ja abiprogrammide kaudu."

Lootustest hoolimata on kool kavandanud ehituse põhimõttel, et parem pool muna kui tühi koor. Esialgu tehakse valmis vaid üks tiib, mis annab juurde 1000 m² ja lahendab kõige valusamad kitsaskohad. Enim on koolile vaja uusi lastetube: praegu elab ühes toas liiga palju erivajadustega lapsi. Selle kohta on tervisekaitse teinud ka ettekirjutusi.

Esimese etapi ehitus peaks käima tempos jõuluks majakarp valmis ja maiks osaliselt sisse kolitud. Terve maja peaks valmima 15. augustiks. 2007.