Kohus alustas ehitusfirma MRL Projekt pankrotimenetluse

BNS 19.10.2006

Harju maakohus algatas Tallinnas Kotka tänaval maju renoveerinud ja juurdeehitusi teostanud ehitusfirma MRL Projekt OÜ pankrotimenetluse.

Ajutise pankrotihalduri Andres Aro sõnul taotles pankrotimenetluse algatamist ettevõte ise. "Pankrotimenetluseni viis üldine olukord ehitusturul. Tõusnud on ehitusmaterjalide hinnad, suurenenud on ehitajate töötasu. Olukord ehitusturul muutub nii kiiresti, millest tekivad lahkarvamused kliendi ja tarnijate vahel," rääkis pankrotihaldur BNS-ile.

Ettevõtte võlasumma ulatub 1,9 miljoni kroonini, mis Aro sõnul jaguneb mitme võlausaldaja vahel.

Istung pankrotiavalduse läbivaatamiseks toimub 6. novembril.

2004. aastal oli ettevõtte suurimaks objektiks Kotka tänav 18 asuva hoone remont ning Kotka 24 asuvale hoonele lisakorruse ehitamine, millega lisandus 12 korterit. Lisaks alustas MRL Projekt Võidu tänavale eramu ehitamist, mille müügihinnaks oli planeeritud neli miljonit krooni.

2004. aasta lõpetas ettevõte 939.000 kroonise kahjumiga. Majandusaasta aruande kohaselt põhjustas kahjumi planeeritust suuremad kulutused veetrasside ja muude kommunikatsioonivõrkude ehitamisel Kotka ja Tedre tänava majadele. Aasta varem oli ettevõte ligi 150.000 krooniga kasumis.

Ettevõtte omakapital oli 2004. aasta lõpus 1,25 miljonit krooni, vähenedes 2003. aastaga võrreldes enam kui miljoni võrra.

MRL Projekt suuromanikuks on Olev Rätsep, kellele kuulub 99,6 protsenti, ülejäänud 0,4 protsenti kuulub Allan Lainetile.