Uuenenud kutseõppekeskus avab oma õppelaborite kompleksi


Pressiteade 29.08.2011

Eesti üks suuremaid toitlustus- ja teenindusvaldkonna kutseõppekeskusi, Tallinna Teeninduskool avab algaval nädalal õppetööks oma uue õppelaborite kompleksi, kus Euroopa Liidu toetusrahadega renoveeritud pinda on üle 10 000 ruutmeetri ja mis loob senisest oluliselt kvaliteetsemad ja mitmekülgsemad õppimisvõimalused.

Lasnamäe veerel asuvas teeninduskoolis on renoveerimise tulemusena valminud 10 uut õppelaborit, mitmed tavaklassiruumid ja õppetööks vajalikud abiruumid. Rajatud on kaasaegsed, mõnes valdkonnas Euroopa kutsehariduse tipptasemel õppeseadmetega koka-, pagari-, kondiitrilaborid, puhastusteeninduse ja kelneriõppe laborid ning õpperestoran. Eestis esmakordselt seatakse kooli õppekauplus, mis imiteerib väikest kaubanduskeskust oma minibutiikide ja selvekauplusega. Samuti rajati õppekorpusesse spordi- ning aeroobikasaal, õpetajatoad, raamatukogu ja muud vajalikud abiruumid.

2009. aasta kevadel alanud ehitustööde kogumaksumuseks oli planeeritud üle 10,8 miljoni euro (164 miljonit Eesti krooni), millest ligi 2,23 miljonit eurot investeeritakse kaasaegsetesse õppeseadmetesse ning hoone sisustusse. Uue õppekorpuse renoveerimise projekti on toetanud Euroopa Regionaalarengufond ja Eesti riik toetusmeetme „Kutseõppeasutuste õppekeskkonna kaasasjastamine“ kaudu. Hoone renoveerimisprojekti autor on arhitekt Maarja Nummert ja ehitajaks oli OÜ Astlanda Ehitus. Projekti teostamiseks viidi läbi viis rahvusvahelist avatud hanget ning üle kümne riigisisese hanke.

Tallinna Teeninduskool ehk Teko on Põhja-Eesti suurim oma valdkonna kutsekool, kus on võimalik nii põhi- kui keskhariduse baasil õppida koka, müüja, pagar-kondiitri, majutus- ja hotelliteenindaja, müügikorraldaja ning puhastusteeninduse erialal. Tallinna Teeninduskool on välja kasvanud mitmest väiksemast kutseõppeasutusest, millest varaseimaks oli ENSV Kaubandusministeeriumi Õppekombinaadist, mis tegutses aastatel 1945-1960.