Tallinna Polütehnikum avab uuendatud õppehoone


Pressiteade 24.08.2011

Tallinna Polütehnikum avab täna renoveeritud õppehoone ja tutvustab soetatud kaasaegset õppetehnikat, kooli renoveerimist ja sisustamist rahastasid Euroopa Liit ja Eesti riik 3,8 miljoni euroga. Haridus- ja Teadusministeeriumi esindab avamistseremoonial kantsler Janar Holm.

Uuendatud sai Polütehnikumi õppehoone, sinna on sisustatud õppetöökohad koos igati kaasaegse tehnikaga, avamise käigus tutvustavad neid kooli eralaõpetajad. Uued õppe- ja töötingimused tulevad kasuks õpilaste õpihuvile, võimaldavad õpetajatel anda paremini edasi teadmisi ja osk usi, seda eriti arenevas tootmis- ja teenindussfääris.

Tänaseks päevaks on Eesti riigi ja Euroopa Liidu tõukefondide rahastamisel korda saanud enamus kutseõppeasutuste õppehoonetest. Kutsehariduse korralik taristu annab Haridus- ja Teadusministeeriumile hea aluse jätkata uuendusi kutsehariduse valdkonnas. Nendeks on kutsehariduse rahastamissüsteemi korrastamine ning noortele kutsehariduse avardunud võimaluste tutvustamine, sest kiiresti muutuvas maailmas tagavad toimetuleku head oskused ja soov omandada uusi teadmisi.

Tallinna Polütehnikumi uuendamine sai teoks Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud "Kutseõppeasutuste õppekeskkonna kaasajastamise" investeeringute kava kaudu.