Põlva Soojus plaanib kombijaama rajamist


BNS 19.08.2011

AS Põlva Soojus plaanib rajada Põlvasse puiduhakkel töötava soojuse ja elektri koostootmisjaama.

Põlva Soojuse tootmisjuht Mati Eelmäe ütles BNS-ile, et jaama plaanitav elektriline võimsus on üks megavatt ja soojusvõimsus viis megavatti.

Eelmäe lisas, et kui ettevõte Keskkonnainvesteeringute Keskusest (KIK) toetust saab, siis võiks jaam valmida kahe aasta jooksul. "Sügisel võib-olla mingil ajal saame teada, kas KIK toetab meie projekti. Järgnevad projekteerimised ja ehitamine."

Jaama eeldatav maksumus on Eelmäe sõnul ligikaudu 4,5 miljonit eurot.

Põlva Soojus plaanib jaama krundile, mis asub aadressil J. Käisi tänav 11b. Hetkel toimub Eelmäe sõnul krundi detailplaneeringu koostamine.

Põlva linnavalitsus otsustas sel kuul jätta algatamata kombijaama keskkonnamõjude hindamise. Otsuse aluseks olnud jaama rajamisega kaasnevate keskkonnamõjude eelhinnangu koostas ERKAS Valduse OÜ.

Põlva Soojuse mullusest majandusaruandest nähtub, et firma müügitulu ulatus 17,2 miljoni kroonini, aasta varem oli käive 1,8 miljonit. Mullune kasum oli 604.057 krooni, aasta varem oli firma kahjumis 254.255 krooniga. Kokku oli ettevõttel aastavahetuse seisuga kogunenud jaotamata kasumit 7,3 miljonit krooni.

Põlva Soojuse omanik on Põlva linn.