Binders vaidlustas Pärnu ümbersõidu uue ehitushanke


BNS 17.08.2011

Riigihangete vaidlustuskomisjoni esindaja sõnul on Läti SIA Binders ja SIA Arčers vaidlustanud maanteeameti Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ja läänepoolse ühendustee ehitusehanke, kevadel jäid tööd samadel lõikudel seisma Bindersi ja maanteeameti vastuolude tõttu.

Riigihangete vaidlustuskomisjoni esindaja ütles kolmapäeval BNS-ile, et vaidlustus saabus komisjoni teisipäeval. "Nüüd on hankijal kaks tööpäeva aega oma seisukohti esitada ja siis kulgeb kas istungina või kirjalikus menetluses."

Äripäev kirjutas juuli alguses, et hankele on ühispakkumised teinud ka Merko koos Tallinna Teedega ning Lemminkäinen koos Trefi ja Trev-2-ga. Ajalehe väitel on kõigi pakkumiste hinnad 20 miljoni euro suurusjärgus ehk ligikaudu viie miljoni euro võrra kõrgemad kui varasemal hankel.

Maanteeamet on plaaninud, et uue hanke sujumise korral on lepinguni võimalik jõuda hiljemalt augustis ning ehituse valmimisaeg on 2012. aasta suvi.

Hanke võitja ülesandeks on nii Ehitajate teel kui ka läänepoolsel ühendusteel pooleliolevate ehitustööde jätkamine. Muuhulgas tuleb hanke võitjal lõpuni ehitada Tallinna maantee poole kilomeetri ja Ehitajate tee 5,6 kilomeetri pikkune neljarajaline eraldusribaga teelõik. Lisaks sellele on lepingupartneri ülesanne lõpetada 2,9 kilomeetrit kogujateid, üheksa kilomeetrit jalg- ja jalgrattateid, viis jalg- ja jalgrattatunnelit, 2,5 kilomeetrit müratõkkeid ning kommunikatsioonid.

Samuti peab hanke võitja läänepoolsel ühendusteel lõpetama ehitustööd Tallinna maantee ja Lihula maantee vahelisel 2,8 kilomeetri pikkusel kaherajalisel teelõigul ja Lihula maantee 0,9 kilomeetri pikkusel neljarajalisel eraldusribaga teelõigul. Lepingu järgi tuleb võitjal ehitada lisaks üks kilomeeter ristuvaid teid koos ringristmikega, kaks jalg- ja jalgrattatunnelit, kommunikatsioonid ning uus 70 meetri pikkune sild üle Sauga jõe. Sellele teelõigule on hankes ettenähtud 0,2 kilomeetri ulatuses müratõkkeid ning 4,2 kilomeetrit jalg- ja jalgrattateid.

Projekti kaasrahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Maanteeamet sõlmis algselt Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ehituslepingu 2009. aasta 23. septembril ja läänepoolse ühendustee ehituslepingu 2009. aasta 3. novembril konsortsiumiga, mida juhtis Koger & Partnerid. Möödunud aasta suvel sai konsortsiumi juhtivpartneriks Binders.

Vastavalt lepingule pidi Ehitajate tee valmima tänavu sügisel ning läänepoolse ümbersõidu valmimise tähtaeg oli möödunud aasta 15. oktoobril.

Selle aasta 16. märtsil saatis maanteeamet Bindersi ning Koger & Partnerite esindajatele avalduse Pärnu ümbersõidu Ehitajate tee ja läänepoolse ühenduse ehituslepingute lõpetamise kohta. Varem oli Binders teatanud, et loobub lepingute täitmisest