Tallinnas Pelgurannas algab suure äri- ja elamukompleksi ehitus


BNS 16.08.2011

Tallinnas Pelgurannas aadressil Tuulemaa 20 algab lähemal ajal kaubandus- ja büroopindu ning kortereid sisaldava ning mitmest hoonest koosneva kompleksi ehitus.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema asetäitja Olga Ivanova ütles Tallinna ajalehele Stolitsa, et arendaja kogub projekti käivitamiseks viimaseid kooskõlastusi ja on valmis alustama ehitust kohe ehitusloa saamise järgselt. Keskuse ehitus peaks kestma ligikaudu aasta.

Keskusesse võib tulla ka Maxima kauplus. Maxima Eesti avalike suhete juht Erkki Erilaid kinnitas BNS-ile firma soovi avada Tuulemaa tänava keskuses suurema formaadi ehk Maxima XX või Maxima XXX kauplus. Projekti detaile ta praeguses etapis lähemalt kommenteerima ei soostunud, öeldes samas, et Maximal on suur soov avada Tallinnas suurema formaadi kauplusi.

Tuulemaa 20 ala detailplaneeringu kehtestas Tallinna linnavalitsus selle aasta alguses. Planeering näeb Tuulemaa 20 kinnistule ette kuni kolmekorruselise ärihoone ehitamise ning linnaruumis seni funktsionaalse kasutuseta Madala 5a kinnistu kasutuselevõtmise ja selle hoonestamise kuni 13-korruselise hoonega. Hoone 13-korruseline maht on kavandatud Madala tänava poolsele küljele. Alale on kavandatud ligi 300 parkimiskohta.

Tuulemaa 20 ja Madala 5a kinnistu omanik on transiidiärimees Anatoli Kanajevi kontrollitav Kantauro OÜ. Varem asus alal Kajaka turg.