Kuressaare kombijaama hangete tulemused võivad selguda kuu lõpuks


BNS 11.08.2011

Kuressaare koostootmisjaama rajamisega seotud mitu erinevat hanget jõuavad tulemuseni ilmselt selle kuu lõpuks ning siis saab Kuressaare Soojuse nõukogu otsustada, kas jaama ehitus üldse ette võetakse, kirjutab ajaleht Meie Maa.

"Me oleme praegu sellises olukorras, et hankeprotsessid on kõik enam-vähem ühekaugusel ja kuu lõpuks peaksime jõudma edukate pakkujate väljakuulutamiseni," sõnas Kuressaare Soojuse juhatuse liige Paul Leemet.

Soojaettevõttel on samaaegselt käimas laenuhange ning hanked nii kombijaama hoone ehitaja ja projekteerija leidmiseks kui katla ja turbiini hankimiseks.

Kuigi Kuressaare Soojus viis laenuhanke läbi juba läinud aastal, tuli see tühistada ja selle aasta juunis uus välja kuulutada, kuna jaama ehitus kujuneb varemplaanitust kallimaks.Möödunud aasta suvel soovis firma laenata jaama rajamiseks 150 miljonit krooni ehk ligi 9,6 miljonit eurot. Uue hankega tahab Kuressaare Soojus finantsasutustelt kaks miljonit enam ehk 11,5 miljonit eurot.

Möödunud aasta suvel oli koostootmisjaama projekti eeldatav maksumus 165 miljonit krooni ehk ligi 10,6 miljonit eurot. Praegu arvestatakse jaama maksumuseks kokku juba 12,8 miljonit eurot, millest 3,2 miljonit eurot tuleks keskkonnainvesteeringute keskuselt.

Maksumuse suurenemisele vaatamata peab Leemet jaama ehitust veel tasuvuse seisukohast mõttekaks.

Kombijaama turbiini ja katla ostmiseks on käimas kaks erineva hanget. Ühe hanke objektiks on koostootmisjaama katla ost koos projekteerimise ja paigaldamisega. Teise hanke objektiks on koostootmisjaama turbiingeneraatori ost koos paigaldamisega.

Katla võimsus on ligi 12 megavatti ja selle kütuseks on plaanitud hakkpuit. Turbiingeneraatori soojuslik võimsus on üheksa ja elektriline võimsus kaks megavatti. Kahe hanke eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 8,9 miljonit eurot. Kombijaama hoone üldehitushanke maht on 1,3 miljonit eurot.