Pro Kapital keskendub Tondi ja Peterburi tee projektidele


BNS 30.06.2011

Tallinnas aktsionäride üldkoosolekut pidanud AS-i Pro Kapital Grupp juhatuse liige Allan Remmelkoor ütles BNS-ile, et ettevõtte prioriteedid on praegu Tallinnas Tondi kvartali arendus ja uue kaubanduskeskuse rajamine Peterburi teel.

"Lätis ja Leedus toimetame ka vaikselt, aga prioriteedid on need kaks projekti Tallinnas," selgitas Remmelkoor ettevõtte edasisi plaane tänavuseks.

Tondi projekti edenemine sõltub Remmelkoore sõnul ettevõttest enesest. "Sellega aktiivselt tegeleme, tahame uute hoonete rajamisega edasi minna," selgitas Remmelkoor. "Konkreetne visioon arhitektuurilisest lahendusest on olemas, see sõltub tehnilistest töömahtudest, kas jõuame kopa mulda lüüa."

Peterburi teele uue kaubanduskeskuse rajamine oli Remmelkoore sõnul üks taustafaktor 105 miljoni eurose Kristiine kaubanduskeskuse müügitehingu sõlmimisele. "Plaanid on väga ilusad, suu jookseb vett," kommenteeris Remmelkoor uue keskuse rajamist. "See võtab oma aja. Selle aasta sees ei suuda me ehitama hakata, loodame, et järgmisel aastal suudame."

Tallinna sadamaalal asuva Kalaranna detaiplaneeringut on Pro Kapital oodanud Remmelkoore sõnul "aastaid ja aastaid".

"Kalaranna projekt ei sõltu meist endist, detailplaneering on menetluses," kommenteeris Remmelkoor. "Hoiame pöidlaid pihus." Võimalusi menetlust tagant torkida ettevõttel Remmelkoore sõnul eriti ei ole. "Äkki selle aasta jooksul näeme planeeringu kehtestamist," ütles Remmelkoor. "Valus on vaadata seda territooriumi ja kuulata-lugeda repliike, et see on kole ja räämas."

Remmelkoore sõnul otsustas üldkoosolek kinnitada Pro Kapital Grupi aktsiakapitali vähendamise seoses eurole üleminekuga. Aktsiakapitali vähendati 2,1 miljoni euro võrra 31,9 miljonile eurole. Aktsia nimiväärtus ümardati 0,64 eurolt 0,60 eurole. Aktsiakapitali vähendamisel vabanenud vahendid suunati ettevõtte eelmiste perioodide kasumi koosseisu.

Dividende maksta üldkoosolek ei otsustanud. Nõukogu tegi koosolekul aktsionäridele ettepaneku kinnitada ettevõtte mullune puhaskahjum summas 349,7 miljonit krooni ja katta kahjum eelmiste perioodide jaotamata kasumi arvelt.

Remmelkoore sõnul jätkavad Pro Kapital Grupi juhtorganid senises koosseisus. Ettevõtte nõukogu liikmed on Krediidiinfo andmeil Renato Lorenzo Bullani, Emanuele Bozzone ja Giuseppe Prevosti, juhatusse kuulub lisaks Remmelkoorele veel Milano elanik Paolo Vittorio Michelozzi.

Praegu on Remmelkoore sõnul Pro Kapital Grupil mõnikümmend väikeaktsionäri.

BNS-i küsimusele, kas ettevõte ei kavatse börsile minna, vastas Remmelkoor et ettevõte börsile minekuks avaldust kirjutanud pole. "Eks näis, mis aeg toob," lisas ta. "Kunagi aegade hämaruses olime börsil."

2010. aasta lõpul oli Pro Kapital Grupi võlakirjade omanikel võimalik vahetada vahetusvõlakirju ettevõtte aktsiate vastu, kuid Remmelkoore sõnul seda vahetust ei toimunud.

Varasema info põhjal hindas Pro Kapital 2007. aastal Tondi linnaku arendusprojekti ehitusmaksumuseks toonastes hindades 2,2 miljardit krooni. Tondi linnaku ala suurus on 120.000 ruutmeetrit ja uusi pindu oli kavas alale rajada 5–7 aastaga umbes 100.000 ruutmeetrit. Lisaks olemasolevate kasarmuhoonete renoveerimisele plaanis Pro Kapital ehitada alale 16 kuni viiekorruselist korterelamut ning kuus ärihoonet.