VKG uus õlitehas saavutas projektvõimsuse, ettevõte kavandab järgmist


BNS 30.06.2011

Viru Keemia Grupi (VKG) uus põlevkiviõlitehas saavutas ettevõtte andmeil juunikuus ehk poolteist aastat pärast käivitustööde algust projekteeritud võimsuse ning ettevõte plaanib alustada veel ühe samasuguse tehase ehitust.

VKG teatas, et tehase projekteeritud tootmisvõimsus on 3000 tonni põlevkivi ööpäevas. See näitaja sai juunikuus ületatud.

VKG alustas tehase ehitust 2007. aastal ja see avati 2009. aasta detsembris.

"VKG Oil AS-is on praegu töös neli põlevkivitöötlemistehast, mis on käiku lastud aastatel 1936 kuni 1987. Kõik tehased töötavad hästi, kuid ükski neist ei tööta projektvõimsusel, kuna seadmete reaalsed töötingimused on teooriast kaugel. Tegelikult töötava seadme viimine projektis arvestatud võimsusele on suur edusamm, mis annab tunnistust inseneride vilumusest," ütles VKG kontserni kuuluva VKG Oil AS-i juhatuse liige Nikolai Petrovitš.

VKG uus põlevkivitöötlemistehas põhineb tahke soojuskandja tehnoloogial ning kasutab toorainena peenpõlevkivi. Tehase maksumus ulatus 70 miljoni euroni ning praegu läbib käitis patenteerimise protsessi. 2012. aasta alguses kavatseb VKG hakata ehitama veel ühte õlitehast, mille tehnilised andmed on täpselt samad mis esimesel tehasel, teatas ettevõte.

VKG Oil AS annab tööd enam kui 600 inimesele.