Eesti Energia ja GE Energy sõlmisid lepingu tuulepargi rajamiseks


BNS 21.06.2011

Esmaspäeval sõlmisid Eesti Energia ja GE Energy lepingu üheksa tuulikuga tuulepargi rajamiseks Pakri poolsaarele.

Rajatav tuulepark valmib 2012. aastal ning tulevikus katab see ligi 20.000 keskmise tarbimisega Eesti pere elektrivajaduse, teatas Eesti Energia.

Pakri poolsaare põhjatippu Tuulepargi kinnistule rajatava tuulepargi koguvõimsus saab olema 22,5 megavatti ning aastane elektritoodang ligi 67 gigavatt-tundi.

Pakri poolsaarel paepinnasel asuv Tuulepargi kinnistu on merepinnast ligi 21–24 meetri kõrgusel. GE Energy poolt püstitavate 2,5-megavatiste tuulikute kõrgus maast tiiva ülemise tipuni on 135 meetrit.

GE Energy ülesandeks on rajada vundamendid ja püstitada tuulikud. Rahvusvaheline tuulikutootja alustab ehitustöödega tänavu sügisel ning tuulikud hakkavad tööle 2012. aasta suvel.

Koostöös Eesti Energiaga Paldiski tuuleparki arendava OÜ Nelja Energia juhatuse esimees Martin Kruus ütles BNS-ile, et ka nemad peavad praegu läbirääkimisi GE Energy´ga samas mahus tuulikute ostmiseks.

Kruus avaldas lootust, et lepingu sõlmimiseni võiksid osapooled jõuda lähiajal.

Paldiski tuulepargi alajaama rajab Skanska EMV. Selle aasta suve jooksul valitakse välja ka tuulepargi teede ehitamise ja kaablite vedamise hanke võitja. Paldiski tuulepargi Eesti Energia osa rajamise kogumaksumus on ligi 33 miljonit eurot.