Jaotusvõrk uuendab 760.000 euro eest alajaama Tallinna kesklinnas


BNS 15.06.2011

Eesti Energia Jaotusvõrk alustas Tallinna kesklinna suurima, Ranna alajaama kaablitunneli ja kaablite uuendustöid – 760.000 eurot maksvad tööd saavad valmis novembris ja parandavad elektrivarustuskindlust Tallinna kesklinnas.

Narva maantee all asuvas Ranna alajaama tunnelis, mille kaudu varustatakse elektriga Tallinna kesklinna ärihooneid ja majapidamisi, vahetatakse vananenud kaableid välja ligi 6,5 kilomeetri ulatuses, teatas Eesti Energia. Ühtlasi renoveeritakse 30 aastat tagasi ehitatud tunnel ja uuendatakse kaablite kandekonstruktsioonid.

"Ranna alajaam ja selle kaablid on kesklinna majapidamiste ja ärihoonete elektritoite seisukohalt kriitilise tähtsusega. Rikkeohtlike kaablite väljavahetamine ja tunneli renoveerimine parandab varustuskindlust ligi 9100 lepingulisel kliendil, kuid mõjutatud elektritarbijate arv on sellest kordades suurem," ütles Jaotusvõrgu juhataja Tarmo Mere.

Ranna alajaama kaablitunneli renoveerimine on Jaotusvõrgu selle aasta suurim investeering Tallinna kesklinnas. Ehituse peatöövõtja on Elero AS, tunnelit ehitab Skanska EMV AS ja elektritöid teeb AS Elwo.

Tallinnas jõuab elekter alajaamadest tarbijateni kuue suurema kaablitunneli kaudu. Viimastel aastatel on Jaotusvõrk renoveerinud Kristiines paikneva Endla alajaama tunneli ja Linnahalli juures asuva Elektrijaama alajaama tunneli. Käesoleva aasta teises pooles on plaanis uuendada ka Lasnamäe Ida alajaama kaablitunnel, märkis ettevõte.

Kokku investeerib Jaotusvõrk Tallinna elektrivõrgu uuendamisse 2011. aastal ligikaudu 3,8 miljonit eurot. Suurimateks töödeks on Kopli 35-kilovoldise alajaama uuendamine, Pääsküla 35/6-kilovoldise alajaama avariijärgne taastamine, Mustamäe haigla liitumine ja Ranna alajaama kaablitunneli ehitamine.

Eesti Energia Jaotusvõrk haldab kokku üle 61.000 kilomeetri elektriliine ja enam kui 22.000 alajaama.