Valmis Päästeameti Kose logistikakeskus


Pressiteade 14.06.2011

Valmis 12 miljonit eurot maksnud Päästeameti Kose logistikakeskus, mis koondab Eestis seniolematut päästevarustust.

Siseminister Ken-Marti Vaheri sõnul on Eesti Euroopa Regionaalarengu Fondi toel nüüd paremini valmis, et likvideerida keskkonnaalaseid suurõnnetusi, näiteks naftareostuseid ja metsatulekahjusi. „Raha on vahend, mitte eesmärk. Täna Päästeameti logistikakeskust avades oleme eesmärgile suure sammu lähemal,“ ütles Vaher teisipäeval.

Päästeameti peadirektor Kalev Timberg ütles enne lindilõikamist, et konteinersüsteem väärib hea idee auhinda. „Logistikasüsteem on välja mõeldud, ehitatud ja komplekteeritud Eesti päästevajaduse parimaks teenindamiseks põhimõttel, et väiksem varustus mahub suurema sisse ja kõige suuremaks ühikuks või taaraks, nagu päästjad seda nimetavad, on merekonteiner.“

Konteinersüsteemi paigutatud ja osaliselt Eestis valmistatud varustuse hulgas on uued välitelgid, katlad, elektrigeneraatorid, duširuumid, välisöökla, voodid, valgustid, erinevad tööriistad ja palju muud täiesti iseseisvaks tegutsemiseks päästesündmusel. Kogu varustuse seas on reostustõrjekonteiner, remondikonteiner, hügieenikonteiner, välilaagrikonteiner, juhtimiskonteiner, lindude õlireostusest puhastamise vahendid ja palju muud. Osa varustusest on konteineritega üle Eesti erinevates komandodes.

Kose logistikakeskuse ehitus ja selle varustamine algas 2008. aastal, uus logistikakeskus asub ligi 40 kilomeetri kaugusel Tallinnast Tartu maantee läheduses.

Euroopa Regionaalarengu Fond rahastas projekti 10 miljoni euroga, ülejäänud raha tuli riigieelarvest.