Merko ehitab 10,6 miljoni eest lennujaama hoolduskompleksi


BNS 14.06.2011

Teisipäeval sõlmis Tallinna börsil noteeritud AS-ist Merko Ehitus ja selle tütarettevõtetest AS Merko Infra ning AS Merko Tartu koosnev konsortsium AS-iga Tallinna Lennujaam 10,55 miljoni eurose lepingu lennukite hoolduskompleksi projekteerimiseks ja ehitamiseks.

Lepingu summale lisandub käibemaks ning tööde teostamise tähtajaks on 2012. aasta juuni, teatas ettevõte börsile.

Lennukite hoolduskompleks on kavas ehitada koos teenindus- ja kontoripindadega, milles hakatakse teenindama Boeing 737, Boeing 757-200 ning 757-300 ja Airbus A320 perekonna lennukeid.

Lennukite hooldusangaar, teenindus- ja kontoripinnad rajatakse kokku ligi 12.000-ruutmeetrisele pinnale ja varustatakse kõigi lennukite teenindamiseks vajalike tehnosüsteemide ja automatiseeritud kommunikatsioonidega.

Lepingu allkirjastanud Merko Ehituse üldehitusdivisjoni direktor Tarmo Pohlak ütles ettevõtte pressiteates, et hoone peab mahutama üheaegselt kolm lennukit, milleks rajatakse hoonele pea terve esiseina pikkune tõstanduks ja 90-meetrine sildega katusekandja.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse esimees Rein Loik märkis, et uus hooldekompleks mis võimaldab lennujaamal teenida rohkem mittelennundustulusid.

Lennukeid teenindava Air Maintenace Estonia juhatuse esimehe Lars-Olof Bolinderi sõnul võimaldab uue lennukiteeninduskompleksi ehitus võimaldab ettevõttel mitmekordistada käivet ja teenindada Põhjala suurkliente. "Huvi klientide hulgas on valmiva kompleksi vastu suur," ütles Bolinder.

Varasema info kohaselt andis valitsus mais Tallinna Lennujaamale üle mitterahalise sissemaksena seitse kinnistut Harju maakonnas, mida lennujaam vajab laienemiseks.

Osale üleantud maa-alast planeeritakse Tallinna lennujaama lennuliiklusala laiendust. Laiendus koosneb uuest paralleelsest ruleerimisteest, lennuraja pikendusest ja perroonidest koos lennukite seisuplatsidega. Samuti nende teenindamiseks vajalikust infrastruktuurist ja hoonetest nagu lennukite angaarid ja hooldekompleksid, samuti kaubakäitluskompleksid.