Tartu Ringtee silla ehitushanke pakkumised osutusid liiga kalliks


BNS 10.06.2011

Tulevase Tartu Ringtee silla ehitushankele esitasid firmad kolm pakkumist, kuid ka kõige odavam neist ületas mäekõrguselt eelarves kavandatud hinda, kirjutab Tartu Postimees.

Neljapäeval Tartu linnavalitsuses avatud projekteerimis- ja ehitushanke pakkumised käsitlesid tulevase Idaringtee 2,5-kilomeetrist 1+1 sõiduradadega lõiku Turu tänavat ja Ringtee tänavat ühendavast kurvist Lammi teeni, sealhulgas umbes 400 meetri pikkust Ringtee silda.

Tartu linnamajanduse osakonna asejuhataja Andres Pool ütles pakkumiste avamise järel, et AS Merko Infra, Nordecon ASi ja AS Trefi küsitud hinnad jäid vahemikku 27,39 miljonist eurost 29,88 miljoni euroni (27 391 836, 27 396 519 ja 29 880 972 eurot).

Linnavalitsus ei pidanud võimalikuks praegu nimetada, milline firma millist hinda küsis. Küll ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm, et kõik need hinnad on selgelt üle eelarve. "Olime rehkendanud selle lõigu puhul suurusjärguga 16 miljonit eurot," ütles Tamm.

Tamm ütles, et nüüd tuleb riigi esindajatega maha istuda ja arutada lahendusvariante, kas on võimalik projekti lihtsustada. Esimene töö on siiski vaadata, kas tehtud pakkumised kvalifitseeruvad.

Mingeid põhjapanevaid otsustusi asjade edasise käigu kohta ei tule tema sõnul kindlasti enne, kui 5. juulil on avatud Idaringtee esimese lõigu pakkumised, kust peaks selguma Võru tänava ja vangla kurvi vahelise lõigu ümberehituse hind. Asja teeb keerukamaks, et hanke teine osa puudutab maanteeameti veetavat postimaja liiklussõlme ehitust.