Nõmmel Glehni pargis taastatakse kujud Kalevipoeg ja Krokodill


Pressiteade 03.06.2011


Täna, 3. juunil sai ametliku kinnituse Glehni pargis asuvate Nikolai von Glehni loodud kujude „Kalevipoeg“ ja „Krokodill“ restaureerimine Nõmmele linnaõiguste andmise 85. aastapäevaks.

Kahe kuju restaureerimistööd toetavad Nõmme linnaosa valitsus, Tallinna kultuuriväärtuste amet ja Nõmme Heakorra Selts ning see läheb maksma 4213 eurot.

„Nikolai von Glehni ja tema pärandi väärtustamine on Nõmme linnaosale väga tähtis. Oluline on, et lisaks Glehni mälestussamba ja sinna juurde kujundatava Nõmme lipuväljaku rajamisele saaks lõpuks korda ka „Kalevipoja“ ja „Krokodilli“ skulptuurid. Restaureerimine algab juba juuni teisel nädalal ja lõpeb 31. augustiks 2011. aastal,“ rääkis linnaosavanem Erki Korp.

Kujude taastamise nimel on tehtud jõupingutusi alates 1988. aastast, mil Nõmme Heakorra Selts kuulutas välja korjanduse „Kalevipoja“ kuju ennistamiseks. 1990. aastal avati skulptor Mati Karmini kavandite järgi tehtud „Kalevipoja“ koopia. Seni viimase lihvi sai skulptuur 2000. aastal, mil Nõmme heakorra seltsi eestvõtmisel ja linnaosa rahaga tehti kujule põhjalik uuenduskuur.