Tallinna teadusparki Tehnopol tuleb rakuteraapia labor


BNS 03.06.2011

Tallinna teaduspark Tehnopol, Cellin Technologies, Protobios, Taastava Kirurgia Kliinik, Kevelt ja Medco Partnerid allkirjastasid konsortsiumina leppe, mille alusel rajatakse Tehnopoli GMP ( Good Manufacturing Practice ehk hea tootmistava) standarditele vastav rakuteraapia labor.

Labori rajamisse investeeritakse Euroopa Liidu struktuurifondide vahenditega 650.000 eurot ja see valmib selle aasta lõpuks.

Laborit hakkavad kasutama rakuteraapia ja regeneratiivse meditsiini rakendustega tegelevad avalik-õiguslikud ja eraettevõtted, haiglad ning kliinilise meditsiini asutused. Regeneratiivne meditsiin on meditsiini valdkond, mis tegeleb organismi võimega iseennast taas genereerida.

Ühisettevõtte OÜ Biolaborid juhatuse liikme Tanel Pauti sõnul on rakuteraapia labori näol tegemist unikaalse pooltööstusliku laboriga Baltikumis. "Labori rajamine Tehnopoli võimaldab ülikoolidel ja ettevõtetel teha regeneratiivse meditsiini katseid, kasutada kõrgtehnoloogilist laborit üliõpilaste õpetamisel ning rakkude ja kudede tootmisel. See on suur väärtus nii ülikoolile kui ettevõtetele," lausus ta.

Tehnopoli juhatuse liikme Pirko Konsa hinnangul on labori loomine suur samm, mis ühendab reaalselt teaduse ja ettevõtluse.